المپیادهای جهانی کامپیوتر و زیست شناسی در ایران برگزار می‌شود

رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان گفت:ایران اسلامی در سال‌های 2017 و 2018 میلادی به ترتیب میزبان المپیادهای جهانی کامپیوتر و زیست شناسی است.

المپیادهای جهانی کامپیوتر و زیست شناسی در ایران برگزار می‌شود

به گزارش خبرنگار گروه علمی ایرنا، دکتر حسین شجاعی شامگاه سه شنبه در آیین تجلیل از افتخار آفرینان المپیادهای علمی کشور در سال 94 که با حضور وزیر آموزش و پرورش و همچنین معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی برگزار شد، در سخنانی تاکید کرد: همه تلاش ما این بوده است که کیفیت خدمات در این مجموعه آسیبی نبیند که البته در سال گذشته نیز بهترین نتیجه در المپیاد جهانی بدست آمد.

وی با اشاره به اینکه در طول سال های گذشته 645 مدال جهانی از سوی دانش آموزان کشورمان کسب شده است گفت: از این تعداد 153 مدال طلا بوده است، ضمن اینکه سال گذشته دانش آموزان کشور توانستند 12 مدال طلای جهانی را کسب کنند و تمام تیم های شرکت کننده نیز رتبه تک رقمی کسب کردند.

شجاعی در عین حال ادغام باشگاه دانش پژوهان جوان که قبلاً به صورت یک نهاد مستقل فعالیت می کرد با مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان را در سال 1389 یکی از مشکلات فعلی ثبت نام و برگزاری المپیادهای دانش آموزی ذکر کرد و گفت: این در حالی است که این مرکز قبلا از مرحله ثبت نام تا برگزاری آزمون را می توانست پوشش دهد و این اتفاق باعث کندی و کاهش قدرت عمل این مجموعه شده است.

رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان درخواست کرد در صورت امکان سال آینده باشگاه دانش پژوهان جوان به عنوان یک نهاد مستقل در وزارت آموزش و پرورش به فعالیت خود ادامه دهد.

وی همچنین با اشاره به اینکه، ایران برگزاری المپیاد جهانی کامپیوتر در سال 2018 و نیز المپیاد زیست شناسی در سال 2017 را میزبانی خواهد کرد افزود: این در حالی است که تاکنون دو دوره المپیادد جهانی شامل فیزیک و نجوم به ترتیب در شهرهای اصفهان و کرمان برگزار شده است.

رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان همچنین اظهارکرد: در المپیاد جهانی کامپیوتر از تمام شرکت کنندگان در المپیاد قبلی که در روسیه برگزار شد برای حضور در تهران دعوت به عمل آمده است.

آئین تجلیل از 75 تن از افتخارآفرینان المپیادهای علمی کشور در مسابقات جهانی و داخلی 94-93 با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهور و جمعی از مسئولین حوزه آموزشی در محل دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی تهران برگزار شد.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب