شیر و شیرینی را با هم مصرف کنید

متخصص تغذیه و رژیم غذایی عنوان کرد: مصرف شیر به همراه مواد شیرین سالم، جذب مواد معدنی آن را افزایش می‌دهد.

شیر و شیرینی را با هم مصرف کنید

متخصص تغذیه و رژیم غذایی عنوان کرد: مصرف شیر به همراه مواد شیرین سالم، جذب مواد معدنی آن را افزایش می‌دهد.

دکتر احمدرضا درستی، متخصص تغذیه و رژیم غذایی در گفت‌و‌گو با خبرنگار گروه اجتماعی آنا، اظهار کرد: به افراد توصیه می‌شود برای افزایش جذب مواد معدنی همراه با شیر کمی مواد شیرین سالم را مصرف کنند.

وی افزود: افراد می‌توانند برای افزایش جذب مواد معدنی شیر کمی عسل را به آن اضافه کنند و یا از موادی مانند بیسکویت‌های استاندارد، شیرینی‌های بدون خامه و یا نان مربایی استفاده کنند.

مدیر گروه جامع تغذیه دانشگاه علوم پزشکی تهران یادآور شد: اگر فرد دچار اضافه وزن و یا چاقی باشد باید یک قاشق چایخوری و اگر دارای وزن مناسب باشد یک قاشق غذاخوری عسل به شیر بیفزایند و اگر تمایل به مصرف بیسکویت و یا شیرینی داشت باید به همراه یک لیوان شیر تنها دو عدد از آن استفاده کند.

این متخصص تغذیه و رژیم غذایی درباره باور برخی افراد مبنی براینکه مصرف شیر همراه با مواد شیرین جذب ویتامین‌های آن را کاهش می‌دهد، یادآور شد: زمانی که مواد غذایی وارد دستگاه گوارش می‌شود به صورت همزمان آنزیم‌های تجزیه کننده پروتئین، مواد قندی، چربی و ... ترشح می‌شود به همین دلیل وقتی شیر با مواد شیرین مصرف و وارد دستگاه گوارش شود آنزیم‌های تجزیه کننده هر کدام وظیفه خود را به صورت مستقل انجام می‌دهند و هیچ اختلالی ایجاد نمی‌کنند.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب