متخصصین قلب و عروق ایران و دنیا، در تهران گرد هم می‌آیند

متخصصین قلب و عروق ایران و دنیا،در تهران گردهم می‌آیند تا آخرین پیشرفت‌های علم پزشکی در زمینه تشخیص، پیشگیری و درمان بیماری‌های قلبی را مورد بحث و بررسی قرار دهند.

متخصصین قلب و عروق ایران و دنیا، در تهران گرد هم می‌آیند

متخصصین قلب و عروق ایران و دنیا،در تهران گردهم می آیند تا آخرین پیشرفت های علم پزشکی در زمینه تشخیص، پیشگیری و درمان بیماری های قلبی را مورد بحث و بررسی قرار دهند.

هجدهمین کنگره بین المللی تازه های قلب و عروق با حضور بیش از ۴۰۰۰ نفر شرکت کننده و به همت انجمن آترواسکلروز ایران در روزهای ۲۳ تا ۲۶ شهریور ۹۵ در سالن همایش های بین المللی برج میلاد تهران برگزار می شود.

در این گردهمایی علمی بیش از ۲۰ سخنران خارجی از اروپا و آمریکای شمالی و بیش از ۴۰۰۰ شرکت کننده جامعه پزشکی قلب و عروق کشور، متخصان قلب و عروق، فوق تخصص قلب، فلوشیپ اینترونشنال، بیهوشی قلب، جراحان قلب، فوق تخصص اکوکاردیوگرافی و متخصصان الکتروفیزیولوژی، رزیدنت ها و فلوشیپ های قلب و عروق و پرستاران ویژه قلب حضور خواهند داشت.

دکتر مسعود قاسمی رئیس انجمن آترواسکلروز ایران، با عنوان این مطلب که سالانه بسیاری از ایرانیان به دلیل بیماری های قلب و عروق جان خود را از دست می دهند، از بیماری های قلب و عروق به عنوان شایع ترین علل مرگ و میر بشر نام برد و گفت: طی سه دهه اخیر، شمار دستیاران و متخصصین، ابزارهای تشخیصی و دانش پزشکی ایران در حوزه قلب و عروق پیشرفت های خوبی داشته است.

وی با بیان اینکه سن ابتلا به بیماری های قلبی در کشور کاهش یافته است، یادآور شد: برای پیشگیری از بیماری های قلبی و عروقی باید در سه جهت اقدام مناسب انجام داد. در ابتدا باید «تغذیه» و «تحرک فیزیکی» مردم اصلاح شود و آنها را به رعایت الگوی غذایی سالم و داشتن تحرک کافی تشویق کرد.

قاسمی، راه دوم را پیشگیری اولیه با دیدگاه پزشکی دانست و گفت: پیشگیری اولیه بدان معناست که باید افراد در معرض خطر را شناسایی کرد.

وی افزود: افراد مبتلا به بیماری های فشار خون، قند خون، داشتن سابقه بیماری قلبی و... در معرض خطر هستند که باید برای پیشگیری اقدام کنند.

قاسمی، پیشگیری ثانویه را سومین راه برای پیشگیری از بروز بیماری های قلب و عروق عنوان کرد و گفت: بیمارانی که سابقه جراحی و نارسایی داشتند باید برای پیشگیری از بروز مجدد بیماری تحت نظر پزشک باشند.

دکتر بابک شریف کاشانی رئیس بخش پیوند قلب بیمارستان مسیح دانشوری با تاکید بر پیشگیری از آمبولی ریه، گفت: آمبولی ریه بیماری است که در آن لخته خون از قسمتی از بدن جدا و وارد ریه می شود که نهایت موجب بروز آمبولی می شود.

وی با بیان اینکه این بیماری قابل درمان نیست به همین دلیل توجه به آن بسیار ضروری است، افزود: بی توجهی به آمبولی ریه و راه های پیشگیری از آن حتی می تواند منجر به مرگ بیمار شود.

شریف کاشانی درباره راهکار پیشگیری از بروز آمبولی ریه، گفت: در ابتدا باید افرادی که در معرض خطر هستند را شناسایی و به کمک داروهای تزریقی، خوراکی و وسایل الکترونیکی مانع بروز این بیماری شد.

رئیس بخش پیوند قلب بیمارستان مسیح دانشوری درباره افراد در معرض خطر، یادآور شد: بیماران خاص، افرادی که در بیمارستان بستری می شوند و... بیشتر در معرض ایتلا به آمبولی ریه هستند.

شریف کاشانی با بیان اینکه آمبولی ریه می تواند موجب بروز بیماری قلبی شود، گفت: اگر آمبولی ریه به موقع درمان و تشخیص داده نشود موجب نارسایی قلب و ایست قلبی می شود.

به گفته وی، به دلیل مسائل هورمونی احتمال بروز آمبولی ریه در زنان بیشتر است.

در همین حال، رئیس انجمن آرترواسکلروز ایران با بیان اینکه رسوب کلسیم در شریان های سینه عامل بروز بیماری های قلبی است، اظهار کرد: سن ابتلا به بیماری های قلبی در کشور کاهش یافته است و متاسفانه به دلیل تغییر سبک زندگی، شاهد ابتلای جوانان به بیماری های قلبی هستیم.

منبع :

فرناز طالبی
پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب