تیم مردان ایران در جایگاه شانزدهم المپیاد جهانی شطرنج

تیم مردان ایران به عنوان شانزدهمی المپیاد جهانی شطرنج رسید تا بهترین نتیجه ایران در تاریخ این رقابت‌ها رقم بخورد.تیم مردان ایران به عنوان شانزدهمی المپیاد جهانی شطرنج رسید تا بهترین نتیجه ایران در تاریخ این رقابت ها رقم بخورد.

به گزارش ایسنا، بعد از اتمام رقابت‌های دور پایانی المپیاد جهانی شطرنج نمایندگان تیم آزاد  ایران با برتری در دور آخر با ۱۵ امتیاز به عنوان شانزدهمی رسیدند با این رتبه تیم ایران بهترین جایگاه را در تاریخ حضور در المپیاد جهانی را بدست آوردند.

 تیم مردان ایران با ترکیب احسان قائم مقامی، پرهام مقصودلو، آرین غلامی، شاهین لرپری زنگنه و علیرضا فیروزجاه در این رقابت‌ها حضور داشت. شطرنج‌بازان ایران در دسته‌بندی گروه B در جایگاه نخست قرار گرفتند.

تیم آمریکا با قهرمانان به نام خود فابیو کاروانا، وسلی سو و ناکامورا با ۲۰ امتیاز و به حکم پوین شکنی به عنوان قهرمانی رسید. تیم اوکراین ۲۰ امتیازی در جایگاه دوم ایستاد و روس‌ها تیم نخست رنکینگ جهانی با شطرنج‌بازان مطرحی چون کرامنیک و کاریاکین به جایگاه سوم دست یافت.

در بخش بانوان تیم ایران در جایگاه یازدهم قرار گرفت. تیم ایران با حضور سارا سادات خادم الشریعه، آتوسا پورکاشیان، میترا حجازی پور، هما علوی و غزل حکیمی‌فرد در رقابت ها شرکت داشت.

بانوان شطرنج‌باز چین بعد از چهارده سال طعم قهرمانی را چشیدند. لهستان و اوکراین در جایگاه دوم و سوم قرار گرفتند.

منبع :