یک طلا و 2 نقره ایران در روز نخست کشتی فرنگی نوجوانان جهان

تیم ملی کشتی فرنگی نوجوانان کشورمان در روز نخست رقابت‌های جهانی این رشته در گرجستان صاحب یک مدال طلا و دو مدال نقره شد.تیم ملی کشتی فرنگی نوجوانان کشورمان در روز نخست رقابت های جهانی این رشته در گرجستان صاحب یک مدال طلا و دو مدال نقره شد.

به گزارش ایسنا، رقابت های کشتی فرنگی نوجوانان قهرمانی جهان از صبح امروز (سه شنبه) در شهر تفلیس گرجستان آغاز شده است که در پایان مسابقات روز نخست تیم ایران توسط یوسف حسینوند در وزن 63 کیلوگرم صاحب مدال طلا و محمدرضا مختاری در وزن 58 کیلوگرم و وحید دادخواه در وزن 100 کیلوگرم صاحب مدال نقره شد.

نتایج کشتی گیران کشورمان در روز نخست کشتی فرنگی نوجوانان جهان به شرح زیر است:

در وزن 50 کیلوگرم  پویا دادمرز در دور نخست مقابل الکساندر پچورنکا از بلاروس با نتیجه 4 بر یک به پیروزی رسید وی در دور دوم نیز مقابل گئورگی شوتادزه از گرجستان با نتیجه 4 بر 2 شکست خورد و با توجه به حضور این حریف در دیدار فینال، دادمرز به گروه بازنده ها رفت. وی ابتدا در این گروه  لوپو کنستانتین از رومانی را با نتیجه 7 بر صفر شکست داد و به دیدار رده بندی راه یافت اما در این دیدار مقابل زائور نوریف از آذربایجان با نتیجه 6 بر 4 شکست خورد و پنجم شد.

در وزن 54 کیلوگرم رضا مردی پس از استراحت در دور اول، در دور دوم مقابل ساچین رانا از هند با نتیجه 4 بر 3 شکست خورد و با توجه به شکست این کشتی گیر در مسابقات بعدی، مردی از دور رقابت ها کنار رفت و یازدهم شد.

در وزن 58 کیلوگرم محمدرضا مختاری پس از استراحت در دور اول در دور دوم اربول باکایروف از قرقیزستان را با نتیجه 5 بر 2 شکست داد، وی در دور سوم و در مرحله یک چهارم نهایی مقابل عبدالسامت باشار از ترکیه با نتیجه 5 بر 4 به پیروزی رسید و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله دیوید جک راسل از آمریکا را با نتیجه 10 بر 2 شکست داد و به دیدار فینال راه یافت. مختاری در دیدار پایانی مقابل والنتین پتیچ از مولداوی با نتیجه 5 بر یک مغلوب شد و به مدال نقره بسنده کرد.

در وزن 63 کیلوگرم یوسف حسینوند در دور اول دانیل جائو دی از پرتقال را با نتیجه 3 بر صفر شکست داد وی در دور دوم مقابل ایگنازیو سانفلیپو از ایتالیا با نتیجه سه بر یک به پیروزی رسید. حسیوند در دور سوم و درمرحله یک چهارم نهایی مقابل هاریچیا پوقوسیان از ارمنستان با نتیجه 2 بر یک به برتری رسید و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله و برای حضور در دیدار فینال ریوما آنراکویو از ژاپن را با نتیجه 3 بر 2 شکست داد و راهی دیدار فینال شد. حسینوند در دیدار فینال سرگئی استفانوف از روسیه را با نتیجه 10 بر 4 شکست داد و صاحب مدال طلا شد.

در وزن 100 کیلوگرم وحید دادخواه پس از استراحت در دور اول در دور دوم مقابل ماخومد ماخود از اوکراین با نتیجه 10 بر صفر به پیروزی رسید. وی در دور سوم و در مرحله یک چهارم نهایی با نتیجه 4 بر یک داود سلیم اولجان از ترکیه را شکست داد. دادخواه در دیدار نیمه نهایی نیز یوری ناکازاتو از ژاپن را 9 بر 2 شکست داد و به دیدار پایانی راه یافت. وی در دیدار فینال مقابل جرارد کورنیچزاک از لهستان با نتیجه 2 بر یک شکست خورد و به مدال نقره رسید.

رقابت های پنج وزن دوم فردا (چهارشنبه) برگزار می شود و نمایندگان کشورمان به مصاف رقبای خود می روند.

منبع :