نوروز 96

تأکید بر نقش اولیا در جشن نخبگان 95 – 11

جشن نخبگان کنکور 1395 در حالی برگزار شد که بر نقش اولیا تأکیدی ویژه داشت. در این میان در حاشیه‌ی جشن نخبگان تعدادی از مدعوین در این باره به اظهار نظر پرداختند که در ادامه می‌خوانید.جشن نخبگان کنکور 1395 در حالی برگزار شد که بر نقش اولیا تأکیدی ویژه داشت. در این میان در حاشیه‌ی جشن نخبگان تعدادی از مدعوین در این باره به اظهار نظر پرداختند که در ادامه می‌خوانید.


اشکان اسماعیلی، رتبه‌ی 1 ریاضی کشور  در کنکور 89 

از حضور در مراسم بگویید. این مراسم چه‌قدر در روحیه‌ی دانش‌آموزان تأثیرگذار است؟

بعد از قبولی در کنکور و حضور در مراسم به عنوان رتبه‌ی برتر همان سال، نتوانستم در دو سال‌ بعد در مراسم حاضر باشم. اما در سال‌های دیگر در این مراسم شرکت کردم و از نزدیک شاهد موفقیت و تشویق نخبگان در این جشن بزرگ بودم. وقتی از فردِ پرتلاش، تقدیر و قدردانی می‌شود بدون شک تأثیر بسیار مهمی بر روحیه‌ی او خواهد داشت. مهم‌ترین تأثیر این مراسم بر بُعد انگیزشی آن‌هاست؛ چه برای دانش‌آموزان کنکوری سال‌های بعد و چه برای رتبه‌های برتر حاضر در مراسم. ایجاد انگیزه‌ی تلاش و پیشرفت از دستاوردهای مهم این جشن است.

معمولاً در این مراسم چه توصیه‌ای به نخبگان دارید؟

من همیشه به ادامه دادن روند سخت‌کوشی تأکید دارم. به آن‌ها توصیه می‌کنم همان طور که با این روند توانستند نتیجه‌ی خوبی در کنکور بگیرند، ادامه دادن آن می‌تواند موفقیت بیش‌تر آن‌ها را تضمین کند.

چه نظری در مورد نقش اولیا و سخت‌کوشی دانش‌آموزان در موفقیت آن‌ها دارید؟

من به سخت‌کوشی اعتقاد کامل دارم و آن را تنها راه برای رسیدن به هدف می‌دانم. نقش اولیا در موفقیت فرزندان کم‌نظیر است و حمایت اولیا می‌تواند روحیه‌ی سخت‌کوشی را در آن‌ها تقویت کند.

جشن نخبگان کنکور 1395


معتلات ( بخش دوم )‌ از عربی 3 سوم دبیرستان
  برای شرکت در کلاس کلیک کنید( دروس عمومی سوم دبیرستان)
دبیر : سید محمد علی مرتضوی