تأکید بر نقش اولیا در جشن نخبگان 95 – 8

جشن نخبگان کنکور 1395 در حالی برگزار شد که بر نقش اولیا تأکیدی ویژه داشت. در این میان در حاشیه‌ی جشن نخبگان تعدادی از مدعوین در این باره به اظهار نظر پرداختند که در ادامه می‌خوانید.جشن نخبگان کنکور 1395 در حالی برگزار شد که بر نقش اولیا تأکیدی ویژه داشت. در این میان در حاشیه‌ی جشن نخبگان تعدادی از مدعوین در این باره به اظهار نظر پرداختند که در ادامه می‌خوانید.


هوشنگ مرادی کرمانی، نویسنده و خالق قصه‌های مجید

یک ضرب‌المثل کرمانی می‌گوید: «میوه‌ی درخت پای درخت می‌افتد. اگر درخت خیلی خوبی باشد میوه‌ی  خیلی خوبی دارد.» خود دانش‌آموزان نقش بسیار مهمی در موفقیت خود دارند ولی نقش اولیا مهم‌تر و کلیدی‌تر است. اولیای موفق همواره درباره‌ی وضعیت تحصیلی و دیگر مسائل مرتبط با فرزندشان به‌درستی می‌اندیشند و به‌درستی تصمیم‌گیری می‌کنند. اولیای موفق فضای گفت‌وگو و تعامل را برای فرزندشان باز می‌کنند و این ارتباط بی‌تردید اثرات مثبتی بر وضعیت رفتاری و تحصیلی فرزند خواهد داشت.

امسال ششمین سالی است که در جشن نخبگان حضور دارم. زمانی که به این جشن دعوت می‌شوم احساس می‌کنم تمام ایران در این جشن حضور دارند و این حس وصف‌نشدنی است. دانش‌آموزان نخبه و زحمت‌کش، دانش‌آموزانی که از نقاط خیلی محروم به این جشن آمده‌اند و شاهد موفقیت این دانش‌آموزان بودن و نقشی که کانون فرهنگی آموزش در موفقیت این دانش‌آموزان دارد بسیار مهم و کلیدی است. ضمن این‌که کانون فرهنگی آموزش (قلم‌چی) عدالت آموزشی را در سراسر کشور برقرار کرده و همه‌ی دانش‌آموزان حتی از روستاهای دورافتاده توانسته‌اند از امکانات آموزشی استفاده کنند و چنین رتبه‌های عالی را کسب کنند. این بهترین جشنی است که من دعوت می‌شوم و لذت می‌برم. به خودم می‌بالم وقتی آینده‌سازان ایران را می‌بینم.

جشن نخبگان کنکور 1395