تأکید بر نقش اولیا در جشن نخبگان 95 – 7

جشن نخبگان کنکور 1395 در حالی برگزار شد که بر نقش اولیا تأکیدی ویژه داشت. در این میان در حاشیه‌ی جشن نخبگان تعدادی از مدعوین در این باره به اظهار نظر پرداختند که در ادامه می‌خوانید.

جشن نخبگان کنکور 1395 در حالی برگزار شد که بر نقش اولیا تأکیدی ویژه داشت. در این میان در حاشیه‌ی جشن نخبگان تعدادی از مدعوین در این باره به اظهار نظر پرداختند که در ادامه می‌خوانید.


احمد صالحی، مدیرعامل جامعه‌ی خیّرین مدرسه‌ساز کشور

1. من به عنوان یک معلم، تشویق را رکن اصلی پیشرفت دانش‌آموز می‌دانم؛ به‌خصوص وقتی دانش‌آموز بعد از 12 سال تلاش در فرایند کنکور شرکت می‌کند و در میان تعداد زیادی شرکت‌کننده، رتبه‌ی 1 تا 10 را کسب می‌کند. این تلاش شایسته‌ی تشویق و نگاه ویژه است. نباید این نخبگان را که اکنون وارد دانشگاه شده‌اند به حال خود رها کنین. باید فضا را به گونه‌ای آماده کنیم تا دل در گرو خدمت به کشور خود داشته باشند. این جشن به سایر دانش‌آموزان برای افزایش تلاش انگیزه می‌دهد. ما به عنوان متولیان فرهنگ در جامعه وظیفه داریم فضایی ایجاد کنیم تا این نخبگان انگیزه‌ی خدمت در کشور خود را بیش از پیش داشته باشند.

2. نقش اولیا بی‌بدیل است. نمی‌توان آن را در هیچ مقطع و سطحی از زندگی نادیده گرفت. این اولیا هستند که به فرزند خود اعتمادبه‌نفس می‌دهند و در او انگیزه ایجاد می‌کنند. شاید پدر و مادری کاملاً بی‌سواد باشند، اما دلگرمی و آماده کردن فضا برای آن‌ها، نقش اساسی دارد. موفقیت فرزند یک دستاورد بزرگ برای خانواده محسوب می‌شود. دانش‌آموزان، هم از قشر متمول جامعه و هم از قشر مستضعف افراد، با حمایت خانواده به موفقیت می‌رسند. وقتی پدر و مادر همسو و همراه فرزند خود هستند، دانش‌آموز با توجه به تلاش خود نتیجه می‌گیرد و موفق می‌شود.

جشن نخبگان کنکور 1395


پشتیبانی و مشاوره انتخاب رشته کنکور 96
در رشته دلخواهتان با چه رتبه ای قبول می شوید ؟
پاسخ به سوالاتی درباره انتخاب رشته دانشگاه آزاد، ظرفیت مازاد ، شهریه ها ، پذیرش صرفا با سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد ، نحوه چیدمان رشته ها ، رشته های بدون کنکور و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب