تأکید بر نقش اولیا در جشن نخبگان 95 – 2

جشن نخبگان کنکور 1395 در حالی برگزار شد که بر نقش اولیا تأکیدی ویژه داشت. در این میان در حاشیه‌ی جشن نخبگان تعدادی از مدعوین در این باره به اظهار نظر پرداختند که در ادامه می‌خوانید.

تأکید بر نقش اولیا در جشن نخبگان 95 – 2

جشن نخبگان کنکور 1395 در حالی برگزار شد که بر نقش اولیا تأکیدی ویژه داشت. در این میان در حاشیه‌ی جشن نخبگان تعدادی از مدعوین در این باره به اظهار نظر پرداختند که در ادامه می‌خوانید.


سارا همتی، رتبه‌ی 1 تجربی کشور در کنکور 94

بعد از جشن سال 94، امسال اولین سالِ حضور خانم همتی به عنوان مشوق و رتبه‌ی برتر سال‌های گذشته در مراسم بود.

تأثیر مراسم را روی بچه‌ها چه‌طور ارزیابی می‌کنید؟ بعد از سال پرتلاش کنکور خود حالا چه احساسی از حضور در این مراسم دارید؟

مراسم علمی و تشویقی مانند جشن بزرگ نخبگان کنکور می‌تواند قبل از کنکور، انگیزه‌ی خاصی برای بچه‌ها ایجاد کند. هدف اصلی دانش‌آموزان، حضور در مراسم و دریافت جایزه نیست بلکه دیده شدن تلاش و کوشش آن‌هاست و این‌که می‌توانند با حضورشان الگوی دانش‌آموزان سال بعد باشند. حضور آن‌ها به‌نوعی به دیگر دانش‌آموزان انگیزه می‌دهد. من در سال کنکور خودم همین احساس را در مورد مراسم داشتم. این جشن واقعاً در روحیه‌ی دانش‌آموزان تأثیرگذار است. از سوی دیگر باعث آشنا شدن و ارتباط رتبه‌های کنکور با برترین‌های کنکور‌های گذشته می‌شود. این فضای صمیمانه و به اشتراک گذاشتن تجربیات دوستانه، به دانش‌آموزان برتر حاضر در مراسم کمک می‌کند.

دانش‌آموزان همراه با اولیای‌شان در مراسم حاضر می‌شوند. نقش اولیا در موفقیت بچه‌ها را چه‌طور می‌بینید؟

هر سال با دیدن شگفتی‌های سخت‌کوشی بچه‌ها و همراهی اولیای آن‌ها به این نتیجه می‌رسم که برای موفقیت دانش‌آموزان الزاماً سطح تحصیلات اولیا مؤثر نیست. این عامل البته کم‌اهمیت نیست ولی موارد بسیاری وجود دارد و هر سال شاهد آن هستیم که اولیای دلسوز با سطح تحصیلات پایین‌تر، کارهای بزرگی برای فرزند خود انجام داده‌اند. دیدن این نکات زیبا در جشن، به‌تنهایی انگیزه‌ی خوبی به بچه‌ها می‌دهد.

جشن نخبگان کنکور 1395


پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب