سامانه هوشمند سرویس مدارس راه‌اندازی شد

یک شرکت دانش بنیان در شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان موفق به راه اندازی سامانه هوشمند سرویس مدارس شد.

سامانه هوشمند سرویس مدارس راه‌اندازی شد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان، مهدی کشمیری، رئیس  شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان با بیان اینکه نظارت بر سرویس‌های دانش‌آموزی مدارس از سوی سازمان حمل و نقل، مدیران مدرسه و اولیا و مربیان و همچنین کنترل ترافیک و توجه به رفت و آمد ایمن دانش‌آموز در فاصله خانه و مدرسه از موارد موثر در ناوگان گسترده حمل و نقل سرویس دانش‌آموزان مدارس است، اظهار کرد: روش‌های سنتی نمی‌تواند پاسخگوی نیازها در این رابطه باشد و همواره مردم و مدیران را با چالش‌ها و مشکلات بسیاری مواجه کرده است.

وی گفت: می‌توان با مدیریت صحیح در رفت و آمد دانش‌آموزان، با استفاده از سامانه‌های هوشمند علاوه بر ایجاد شرایط ایمن برای دانش‌آموزان، ترافیک شهری و معضلات و حوادث ناشی از آن را بهبود ببخشد.

سید امید رفیعی، رئیس هیات مدیره یک شرکت دانش‌بنیان در خصوص این فناوری بیان کرد: در سامانه هوشمند سرویس مدارس همه اقدامات از طریق این سامانه انجام گرفته و امکان استفاده از سلیقه‌ها و نگرش‌های شخصی به حداقل ممکن می رسد.

وی افزود: مسیر رفت و برگشت دانش‌آموز از طریق سامانه قابل نظارت است و هرگونه تخلف راننده در زمینه سوار کردن مسافر بیش از ظرفیت، سرعت غیرمجاز، تردد از مسیرهای غیرقانونی و سبقت غیرمجاز از طریق سامانه به صورت آنلاین گزارش می‌شود.

رئیس هیات مدیره این شرکت دانش‌بنیان از دیگر مزایای این سامانه را کنترل و نظارت تاکسیرانی و پلیس راهور بر سرویس‌های مدارس بیان کرد و افزود: در سرویس مدرسه جی پی اس نصب شده و فاصله منزل تا مدرسه بر اساس کیلومتر مشخص می‌شود.

وی افزود: از طریق این سامانه کوتاه‌ترین مسیر ممکن برای راننده در نظر گرفته می‌شود و ورود و خروج دانش‌آموز به مدیران مدارس و اولیا و مربیان از طریق پیامک اطلاع‌رسانی می‌شود.

رفیعی گفت: در این طرح دانش‌آموز پس از سوار شدن به سرویس مدرسه کارت می‌زند و همزمان پیامکی برای اولیای دانش‌آموز مبنی بر سوار شدن فرزندشان ارسال شده و پس از خروج وی از سرویس، مجددا پیامک دیگری برای والدین مبنی بر خروج و رسیدن دانش‌آموز به مدرسه فرستاده می‌شود.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب