تولید واکسن هپاتیت ب افزایش می‌یابد

رئیس مجتمع تولیدی-تحقیقاتی انستیتو پاستور ایران از افزایش تولید واکسن هپاتیت ب خبر داد و گفت: در راستای تولید این واکسن درصدد هستیم تا برای افزایش کیفیت آن نیز پژوهش هایی انجام دهیم.

تولید واکسن هپاتیت ب افزایش می‌یابد

دکتر هومن کاغذیان به خبرنگار مهر گفت: افزایش کمی  واکسن هپاتیت ب در دستور کار قرار گرفته و پژوهش هایی نیز در این زمینه در حال انجام است.

وی با تاکید بر اینکه وقتی یک واکسن از لحاظ کمی بخواهد افزایش پیدا کند باید پژوهش هایی انجام گیرد، افزود: باید برای افزایش کیفیت واکسن ها و نوع دستگاههای سازنده واکسن مهندسی شود تا علاوه بر افزایش کمی، کیفیت واکسن نیز از بین نرود.

کاغذیان با بیان اینکه برای اینکار باید محاسبات پیچیده ای انجام گیرد، اظهار داشت: در حال حاضر مطالعات متعددی در حال انجام است. همچنین بایستی در نظر داشته باشیم که علاوه بر کمیت و کیفیت، هزینه تولید واکسن ها نیز کاهش پیدا کند.

معاون تولید و رئیس مجتمع تولیدی-تحقیقاتی انستیتو پاستور ایران اظهار داشت: هر ساله سازمان بهداشت جهانی، بر اساس ۴ اولویت( بالا، متوسط، پایین و صفر) میزان  نیاز کشور ها به واکسن ها را مورد بررسی قرار می دهد. اکنون اولویت واکسن سل است چرا که سایر کشورها به این واکسن نیاز دارند.

به گفته وی، کشور ما در جهان اسلام در واکسن سازی بسیار باسابقه و مستعد مرجعیت علمی و فناورانه است که باید  این رویه را بیشتر و بهتر ادامه بدهیم.

وی افزود: برآورد شده است که ایران سالیانه ۵ میلیون دوز به واکسن «ب ث ژ» و «هپاتیت ب» نیاز دارد که ما هر ساله نیاز کشور را برطرف کنیم.

وی تاکید داشت: استقرار پارک فناوری سلامت و استفاده از ظرفیت شرکتهای دانش بنیان گام دیگری است که انستیتو پاستور در جهت خودکفایی در زمینه واکسنهای انسانی برداشته است.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب