کدام پاسخ را می‌پسندید؟ یک سؤال، 3 پاسخ- 23 شهریور 95

بیش‌تر اوقات دیدن و خواندن پرسش‌های دیگران، خود، از مطالعه‌ی چندین صفحه‌ی متن اثرگذارتر است...

کدام پاسخ را می‌پسندید؟ یک سؤال، 3 پاسخ- 23 شهریور 95

یک سؤال، 3 پاسخ

بیش‌تر اوقات دیدن و خواندن پرسش‌های دیگران، خود، از مطالعه‌ی چندین صفحه‌ی‌ متن اثرگذارتر است. آدم را به فکر فرو می‌برد، ذهن را می‌پروراند، زبان را به گردش درمی‌آورد و قلم را به حرکت وامی‌دارد! این صفحه متعلق به همه‌ی دانش‌آموزان و مشاوران است؛ همه‌‌ی کسانی که دوست دارند بپرسند و همه‌ی کسانی که جواب‌های‌شان راهی است برای عمیق‌تر شدن و درک بیش‌تر مسئله. برای همین، چه دانش‌آموز باشید چه مشاور و پشتیبان، در این‌جا، هم می‌توانید بپرسید هم می‌توانید یاد بگیرید.


فارغ‌التحصیل هستم و سال گذشته همه‌ی کتاب‌های مورد نیازم را خریدم ولی نصفه و نیمه از آن‌ها استفاده کردم. آیا امسال می‌توانم از همان‌ها استفاده کنم؟

پاسخ 1- در سالی که کنکور می‌دهید انتخاب منابع درست و ضروری اهمیت زیادی دارد. ممکن است نیاز باشد در برخی موارد منبع جدیدی تهیه کنید یا برخی را حذف کنید. استفاده از منابع استاندارد با سؤالات شناسنامه‌دار به شما کمک زیادی می‌کند تا نتیجه‌ی مطلوب خود را بگیرید. با پشتیبان خود مشورت کنید و منابع خود را مجدداً مهندسی کنید. در هر درسی که منبع مناسبی ندارید آن را تهیه کنید. از خریدن کتاب‌های متعدد بپرهیزید. وقت خود را روی اصلی‌ترین منبع یعنی سؤالات کنکورهای گذشته متمرکز کنید.

محمد تره‌باری

پاسخ 2- مهم‌ترین موضوع این است که شما منابعی را انتخاب کنید که اولاً منطبق بر نیازهای شما باشد (سطح درسی شما در درس‌های مختلف، متفاوت است) و دیگر این‌که امید به خواندن همه‌ی آن منابع داشته باشید؛ یعنی منابعی را انتخاب نکنید که خیلی حجیم باشند و وارد جزئیات شده باشند. ممکن است نیاز باشد در برخی موارد منبع جدیدی تهیه کنید. شما نیاز به یک خانه‌تکانی منابع دارید. برای هر درس، یک منبع تشریحی و یک منبع تستی مناسب انتخاب کنید که منطبق با سؤال‌های کنکور سراسری باشد. از داشتن چندین منبع متفاوت جداً پرهیز کنید. شاید لازم باشد منابع برنامه‌ای را هم در زمان مناسب تهیه کنید مانند کتاب‌های زرد، سؤالات پرتکرار امتحانی و... .

فرناز طالبی

پاسخ 3- کارایی یک منبع استاندارد و مناسب برای سال تحصیلی بعد قطعاً از بین نخواهد رفت. به عنوان مثال کتاب‌های تستی که در سال گذشته برای درس‌های‌تان با هر سطحی از کاربری مورد استفاده قرار گرفته، در بخش نگاه به گذشته‌ی آزمون‌ها بهترین ابزار برای تکمیل یادگیری‌های ناقص است. آن‌چه مهم است ضرورت بهینه‌سازی منابع قدیمی با سؤالات کنکور اخیر و هم‌چنین مهندسی این منابع قدیمی بر اساس شرایط درسی جدید است.

حسام زینی

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب
خرید کتاب