ایستگاه فضایی چین آماده پرتاب

جهان فضا امسال شاهد پیشرفت‌های زیادی است به طوری که پس از پرتاب موفق فضاپیمای "OSIRIS-REx" ناسا در روزهای اخیر، اکنون نوبت چین است که پرتاب خود را انجام دهد.

ایستگاه فضایی چین آماده پرتاب

به گزارش ایسنا به نقل از اسپیس، سازمان فضایی چین اکنون کاملا آماده پرتاب دومین آزمایشگاه فضایی تیانگونگ 2 در روزهای آتی است.

موشک لانگ مارچ 2F در سکوی مرکز پرتاب ماهواره جیوکوان آماده حمل این آزمایشگاه به فضا است و به زودی سیستم‌های پشتیبانی از حیات و فناوری سوخت‌گیری مجدد آن برای ایستگاه فضایی 60 تنی چین آزمایش خواهند شد.

تیانگونگ 2 در مداری در ارتفاع 393 کیلومتری زمین قرار خواهد گرفت و علاوه بر انجام مطالعات فیزیک بنیادی، زیست شناسی، مکانیک سیالات در بی‌وزنی و علوم فضایی، از جایگاه خود بر زمین نیز نظارت خواهد کرد.

علاوه بر آن، این آزمایشگاه فضایی می‌تواند توپوگرافی اقیانوس‌ها را با دقت بسیار بالا اندازه‌گیری کند که این امر دانشمندان را قادر به بررسی میدان گرانشی زمین خواهد کرد.

اگر همه چیز طبق برنامه پیش برود، نخستین فضاپیمای باری و قابل سوخت‌رسانی مجدد موسوم به تیانژو 1 در نیمه نخست سال آینده پرتاب شده و با تیانگونگ 2 ملاقات خواهد کرد. برای این پرتاب از موشک لانگ‌مارچ 7 استفاده خواهد شد.

ایستگاه فضایی بین‌المللی در سال 2024 به کار خود پایان خواهد داد و ایستگاه فضایی چین می‌تواند جایگزین نویدبخشی باشد. سایر آژانس‌های فضایی به دنبال همکاری با  چین هستند زیرا ایستگاه فضایی آن ممکن است در سالهای آینده به پایگاه بین‌المللی برای فضانوردان تبدیل شود.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب