دانشگاه علم وصنعت مقام نخست کشور سرانه استنادات علمی راکسب کرد

دانشگاه علم وصنعت ایران رتبه ۱۹ جهان و اول کشوری را در بخش سرانه استنادات علمی در رتبه ­بندی کیو اس (QS) به خود اختصاص داد.

دانشگاه علم وصنعت مقام نخست کشور سرانه استنادات علمی راکسب کرد

دانشگاه علم وصنعت ایران رتبه ۱۹ جهان و اول کشوری را در بخش سرانه استنادات علمی در رتبه ­بندی کیو اس (QS) به خود اختصاص داد.

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران تسنیم «پویا»؛ بر اساس نتایج منتشر شده در مورد رتبه­‌بندی 2016 دانشگاه‌ها توسط موسسه «کیو اس» (QS) در ماه سپتامبر که هفته گذشته منتشر شد، دانشگاه علم و صنعت ایران در رده 500 ــ 491 در بین دانشگاه‌های برتر جهان قرار گرفت و در مجموع رتبه دوم برترین دانشگاه کشور را کسب کرد.

بر اساس این رتبه‌بندی، دانشگاه علم وصنعت ایران با امتیاز 97.7 در بخش نسبت استنادات به تعداد اعضای هیأت علمی در رتبه 19 در بین 916 دانشگاه‌ رتبه‌بندی‌ شده سال 2016 قرار دارد؛ در این سال، کیو اس، 3 هزار و 800 دانشگاه را ارزیابی کرده و از میان آنها 916 دانشگاه برتر رتبه‌بندی شدند همچنین 10 میلیون و 300 هزار مقاله علمی و  66.3 میلیون استناد به مقالات مورد تحلیل قرار گرفته است.

شایان ذکر است در بین 5 دانشگاه­ کشور که در سال 2016 در فهرست دانشگاه‌­های رتبه‌بندی‌شده QS حضور دارند، دانشگاه علم و صنعت ایران رتبه اول از نظر استنادات و در مجموع شاخص­ها رتبه دوم را کسب کرده است.

نظام رتبه‌بندی QS از سال 2004، 700 دانشگاه‌ برتر جهان را هر ساله ارزیابی و رتبه‌بندی می‌کند و تا سال 2009، نتایج رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهان را با همکاری نظام رتبه‌بندی تایمز منتشر می‌کرد اما از سال 2010 هر یک از دو مؤسسه مذکور به طور مستقل و جداگانه رتبه‌بندی دانشگاه‌ها را انجام می‌دهند.

شاخصهای ارزیابی دانشگاه‌ها در رتبه بندیQS به قرار زیر است:

اعتبار دانشگاهی (این معیار با وزن 40 درصد براساس پاسخهای ارائه‌شده به نظر‌سنجیهای توزیع‌ شده در مراکز دانشگاهی و علمی توسط منابع مختلف اندازه‌گیری می‌شود)، نظر کارفرمایان در مورد فارغ‌التحصیلان دانشگاه مورد نظریا Employer Reputation (این معیاربا وزن 10 درصد فقط در رتبه‌بندی QS لحاظ می‌شود و در معیارهای سایر نظامهای رتبه‌بندی موجود نیست)، نسبت استاد به دانشجو (با وزن 20 درصد)، استنادات نسبت به تعداد اعضای هیئت علمی (20 درصد)، اعضاء هیئت علمی بین‌المللی و دانشجویان بین‌المللی هرکدام با وزن 5 درصد.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب