استقرار پایه دهم در نظام آموزشی کشور

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش‌وپرورش گفت: مهر امسال شاهد استقرار پایه دهم با حضور حدود ۷۱۵ هزار دانش‌آموز هستیم و ۲۷ هزار معلم جدید به مدارس کشور وارد می‌شوند.

استقرار پایه دهم در نظام آموزشی کشور

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش‌وپرورش گفت: مهر امسال شاهد استقرار پایه دهم با حضور حدود ۷۱۵ هزار دانش‌آموز هستیم و ۲۷ هزار معلم جدید به مدارس کشور وارد می‌شوند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، سال تحصیلی 95-96 از روز شنبه سوم مهر ماه با حضور حدود 13.5 میلیون دانش‌آموز در مدارس آغاز می‌شود.

تابستان امسال برای نخستین بار هدایت تحصیلی دانش‌آموزان در پایان پایه نهم انجام شد و از مهر 95 پایه دهم به دوره متوسطه دوم وارد می‌شود و دانش‌آموزان در این پایه به رشته تخصصی خود ( علوم ریاضی، علوم تجربی،علوم انسانی و علوم و معارف اسلامی،فنی و حرفه‌ای وکاردانش)‌ وارد و براین اساس هنرستان‌های کشور نیز 3 ساله می‌شود.

27 هزار معلم جدید مهر 95 به مدارس کشور وارد می‌شوند که این تعداد از میان فارغ‌التحصیلان دانشگاه فرهنگیان ورودی سال 91 و پذیرفته‌شدگان در آزمون استخدامی وزارت آموزش‌وپرورش هستند.

علی زرافشان در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم با اشاره به اینکه تاکنون 12میلیون و 18 هزار و 731 دانش‌آموز ثبت‌نام کرده‌اند، اظهار کرد: 7 میلیون و 344 هزار نفر در دوره ابتدایی ثبت‌نام کرده‌اند.

وی افزود: دو میلیون و 821 هزار نفر در دوره متوسطه اول و یک میلیون و 832 هزارنفر در دوره متوسطه دوم ثبت‌نام کرده‌اند و تعداد دانش‌آموزان پایه دهم 714 هزار نفر است.

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش‌وپرورش با اشاره به اینکه جمعیت دانش آموزی دو گروه هستند،گفت: سال گذشته 12 میلون و 707 هزار دانش‌آموز در مدارس روزانه تحصیل کردند اما به جز آنها، گروه دیگری از دانش‌آموزان در مدارس بزرگسالان، استثنایی و مدارس خارج از کشور تحصیل کردند که براین اساس جمعیت دانش‌آموزان حدود 13 میلیون 875 هزار نفر بود و امسال با توجه به افزایش جمعیت دانش‌آموزی پیش بینی می شود تعداد دانش آموزان حاضر در دوره روزانه به 13 میلیون نفر برسد.

زرافشان با اشاره به ورود 27 هزار معلم جدید به مدارس کشور عنوان کرد: 22 هزار نفر از میان فارغ التحصیلان دانشگاه فرهنگیان و 5 هزار نفر نیز نیروهای پذیرفته‌شده در آزمون استخدامی وزارت آموزش و پرورش هستند.

وی تصریح کرد: 1800 نفر به عنوان استادکار و 9 هزار نفر به عنوان دبیر مهر 95 به دبیرستان‌ها و هنرستان‌های کشور وارد می‌‌شوند.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب