روزنامه‌ای که گیاه از آن رشد می‌کند

یکی از معروف‌ترین روزنامه‌های ملی ژاپن ابتکار جالبی به خرج داده است و به ازای کاغذی که برای چاپ استفاده می‌کند، دانه‌هایی را روی روزنامه خود جاسازی کرده است که با آب دادن به روزنامه رشد می‌کنند.یکی از معروف‌ترین روزنامه‌های ملی ژاپن ابتکار جالبی به خرج داده است و به ازای کاغذی که برای چاپ استفاده می‌کند، دانه‌هایی را روی روزنامه خود جاسازی کرده است که با آب دادن به روزنامه رشد می‌کنند.

به گزارش گروه علم و فناوری آنا به نقل از LifeGate، ژاپن بار دیگر نشان داد که یک کشور پیشرفته است. یکی از روزنامه‌های معروف این کشور ابتکار جالبی به خرج داده است که خوانندگان بعد از خواندن می‌توانند به آن بدهند تا شاهد سبز شدن گیاه روی آن باشند.

روزنامه‌ای که گیاه از آن رشد می‌کند

روزنامه‌ای که گیاه از آن رشد می‌کند

این روزنامه که «روزنامه سبز» نامیده می‌شود، توسط ناشر معروف ژاپنی به نام Mainichi Shimbunsha ابداع شده است. ساخت روزنامه‌ای که بتوان آن را کاشت، ابداع جدیدی نیست. چندین سال است که در بازار کاغذهای قابل بازیافتی آمده‌اند که می‌توان آنها را آب داد تا دانه‌های جاسازی‌شده در آنها رشد کنند اما روزنامه سبز ابتکار جالب‌تری دارد: زمانی که خوانندگان روزنامه را می‌خوانند، آن را دور نمی‌ریزند و آن را به تکه‌های کوچکی تقسیم می‌کنند و می‌کارند و به آن آب می‌دهند و بعد از چند هفته شاهد روییدن گیاهان و گل‌های زیبا می‌شوند.

روزنامه‌ای که گیاه از آن رشد می‌کند

این ایده توسط شرکت «دنتسو»، یکی از بزرگ‌ترین آژانس‌های تبلیغاتی، مطرح شد و بر اساس التزام کسب‌وکارهای این کشور برای حفاظت از محیط زیست و کمپین تبلیغاتی پیشین به منظور اهدای آب برای جمعیت‌هایی که به دلیل کمبود آب آسیب‌پذیرند، انجام شد.

روزنامه‌ای که گیاه از آن رشد می‌کند