تجلیل از نفرات برگزیده بخش داخلی سومین المپیاددانش آموزی هندسه

نفرات برگزیده بخش داخلی سومین المپیاد دانش آموزان هندسه ایران، روز جمعه در مراسمی که در سالن جابربن حیان دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد، معرفی و تجلیل شدند.

تجلیل از نفرات برگزیده بخش داخلی سومین المپیاددانش آموزی هندسه

سومین دوره المپیاد دانش آموزی هندسه با حضور حدود 350 دانش آموز داخل کشور و حدود یک هزار 500 شرکت کننده خارجی روز گذشته در تهران ، تبریز و مشهد و همزمان در 30 کشور دنیا برگزار شد.

به گزارش ایرنا، این رویداد علمی در دو بخش داخلی و بین المللی و در سه سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته روز گذشته (پنجشنبه) در تهران، تبریز و مشهد و همزمان در 30 کشور جهان برگزار شد و امروز از 30 برگزیده داخلی با اهدا لوح، تقدیر به عمل آمد.

نفرات برگزیده بخش بین الملل سومین المپیاد دانش آموزران هندسه نیز تا هفته آینده انتخاب و معرفی خواهند شد. 

در بخش پیشرفته داخلی:

- فاطمه سادات سجادی، طاها میران زاده از تهران توانستند خط کش طلایی این المپیاد را دریافت کنند.

- مژگان ایزدخواه، آترین آریا، باربرد پژوم، شروین جهان بخش، مهسا دلیرروی فرد، آراد محمدی از تهران موفق به دریافت خط کش نقره ای

- آرین اعتماد حقیقی، امیر مجتبی صبور، حسین قلی زاده و اشکان میرزایی از تهران موفق به دریافت خط کش برنزی المپیاد

- سیدفراز محسنی، پارسا مرات، شایان طلایی از تهران و فخرالدین عبدی از تبریز، خط کش طلایی

- ساحل ترکمنی و سیدپارسا حسینی نیری از تهران خط کش نقره ای و درسا مجدی، سید سالار موسوی و محمد باقر شریفی از تهران، خط کش برنزی بخش متوسط را از آن خود کردند. 

در بخش مقدماتی احسان روح بخش از تبریز به خط کش طلایی دست یافت و پرنا قنادی خوش از تبریز وامیر حسین شهابی از تهران و همچنین پوریا زاهدان از تبریز و هدیه بابایی و نسیم محمدی از تهران به خط کش برنزی بسنده کردند.

-

مقام مسوول: 

سومین المپیاد هندسه ایران از بعد علمی خوبی برخوردار بود 

مسوول برگزاری سومین المپیاد هندسه ایران به استقبال خوب کشورهای خارجی از این المپیاد اشاره کرد و گفت: این المپیاد با حضور حدود یک هزار و 500 شرکت کننده از 30 کشور جهان از بعد علمی خوبی برخوردار بوده است. 

روز پنجشنبه المپیاد در سه شهر تهران، تبریز و مشهد و همزمان در 30 کشور برگزار شد و نفرات برتر داخلی نیز روز جمعه معرفی و تقدیر شدند. اسامی نفرات برتر بخش بین المللی نیز تا هفته آینده اعلام خواهد شد. 

مهدی اعتصامی فرد روز جمعه در حاشیه مراسم تقدیر از نفرات برگزیده بخش داخلی سومین المپیاد هندسه ایران یه خبرنگار ایرنا گفت: کشورهای صاحب نام مانند چین و روسیه حضور جدی در سومین المپیاد هندسه ایران داشتند. وی گفت: کشورهایی از اقصی نقاط دنیا مانند هلند، کرواسی، مقدونیه، روسیه، برزیل، آرژانتین، مکزیک، پرو، چین، مالزی، تاجکستان، الجزایر و نیجریه در این دوره از المپیاد حضور جدی و فعال داشتند. 

اعتصامی فرد ابرازامیدواری کرد در سال های آینده شاهد حضور شرکت کنندگان بیشتر خارجی در المپیادهای هندسه ایران باشیم. 

وی سطح این المپیاد را خوب ارزیابی کرد و گفت: حدود 350 دانش آموز از کلاس هفتم تا پیش دانشگاهی به همراه تعدادی از دانشجویان و معلم در بخش داخلی و حدود 1500 شرکت کننده خارجی در بخش بین المللی در سه سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته با هم رقابت کردنند.

وی با اشاره به اینکه اساتید صاحب نام ایرانی در طراحی سوالات حضور داشتند، گفت: حدود 80 سوال طراحی و از بین آنها 15 سوال انتخاب شد. در هر مقطعی سه سوال طرح و شرکت کنندگان در زمان 4.5 ساعت با آنها پاسخ دادند. 

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب