سبک‌ترین دوچرخه برقی دنیا ساخته شد

محققان موفق به ساخت دوچرخه‌ای شده‌اند که می‌گویند سبک‌ترین دوچرخه برقی دنیاست. به گزارش گروه علم و فناوری آنا به نقل از مهر، این دوچرخه برقی که Model E نام دارد، در شرکتی موسوم به...

محققان موفق به ساخت دوچرخه‌ای شده‌اند که می‌گویند سبک‌ترین دوچرخه برقی دنیاست.

به گزارش گروه علم و فناوری آنا به نقل از مهر، این دوچرخه برقی که Model E نام دارد، در شرکتی موسوم به Budnitzطراحی و ساخته شده است. محصول خبرساز این شرکت ساختار بسیار ساده‌ای دارد و به دلیل آنکه از آلیاژ تیتانیومی ساخته شده وزن بسیار کمی دارد.

در این دوچرخه برقی موتور کوچک اما پرقدرتی تعبیه شده که تا ۲۴ کیلومتر بر ساعت حداکثر سرعت دارد. باتری و کابل‌های مورد نیاز دوچرخه به طرز هنرمندانه‌ای در آن جاساز شده‌اند تا ساده بودن ظاهر آن به خوبی حفظ شود. نکته جالب توجه اینجاست که دوچرخه‌سوار می‌تواند با استفاده از تلفن همراه خود موتور برقی دوچرخه را کنترل کند. باتری قدرتمند این دوچرخه تا ۱۶۰ کیلومتر کارایی دارد.

سبک‌ترین دوچرخه برقی دنیا ساخته شد

همچنین آپشن جالبی برای آن در نظر گرفته شده است که طی آن با نصب حسگرهای مخصوص در دوچرخه، تشخیص اینکه دوچرخه‌سوار در سربالایی رکاب می‌زند به شیوه‌ای هوشمندانه انجام می‌شود و بدین ترتیب نیروی بیشتری از سوی موتور به کار گرفته می‌شود.