15 شهریور تا 30 دی بهترین زمان برای تزریق واکسن آنفلوآنزا

رئیس انجمن عفونی اطفال ایران عنوان کرد: 15 شهریور تا اواخر دی بهترین زمان برای تزریق واکسن آنفلوآنزاست.

15 شهریور تا 30 دی بهترین زمان برای تزریق واکسن آنفلوآنزا

رئیس انجمن عفونی اطفال ایران عنوان کرد: 15 شهریور تا اواخر دی بهترین زمان برای تزریق واکسن آنفلوآنزاست.

دکتر محمدرضا بلورساز در گفت‌وگو با خبرنگار گروه اجتماعی خبرگزاری آنا، با توجه به فرارسیدن فصل پاییز گفت: به کودکان به خصوص کودکانی که دارای بیماری‌های زمینه‌ای مانند بیماری‌های ریوی، قلب و گوارش هستند و افراد بالای 60 سال توصیه می‌شود قبل از آغاز فصل پاییز برای تزریق واکسن آنفلوآنزا اقدام کنند.

وی افزود: همچنین بزرگسالانی که دارای بیماری‌های زمینه‌ای هستند نیز باید نسبت به تزریق این واکسن اقدام کنند.

رئیس انجمن عفونی اطفال ایران در ادامه تصریح کرد:‌ از 15 شهریور تا اواخر دی‌ماه بهترین زمان برای تزریق واکسن آنفلوآنزاست.

وی درباره مخاطرات عدم‌تزریق واکسن آنفلوآنزا خاطرنشان کرد: اگر آنفلوآنزای خوکی یا پرندگان وارد کشور شود، کودکان، افراد میانسال و افرادی که دارای بیماری‌های زمینه‌ای هستند بیش از سایر افراد در معرض خطر ابتلا به این بیماری‌ها هستند که تنها راه پیشگیری از آنفلوآنزا، تزریق واکسن آن است.

این فوق‌‌تخصص عفونی کودکان یادآور شد: تزریق واکسن آنفلوآنزا ایمنی مناسبی تاحدود 64 درصد برای افراد ایجاد می‌کند اما نمی‌توان به صورت قطعی و صددرصد گفت که تزریق واکسن افراد را در برابر بیماری مصون می‌سازد.

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب