طرح آموزش اولیای دانش‌آموزان اول ابتدایی اجرا می شود

بجنورد- معاون آموزش ابتدایی آموزش‌وپرورش خراسان شمالی از اجرای طرح آموزش اولیای دانش‌آموزان پایه اول ابتدایی در هفته آخر شهریور ماه در این استان خبر داد.بجنورد- معاون آموزش ابتدایی آموزش‌وپرورش خراسان شمالی از اجرای طرح آموزش اولیای دانش‌آموزان پایه اول ابتدایی در هفته آخر شهریور ماه در این استان خبر داد.

عصمت بدخشان در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: با توجه به اهمیت ویژه اولیاء در نظام آموزشی و در فرایند تحصیل دانش‌آموزان در این طرح اولیا با شیوه‌های یادگیری و اختلالات یادگیری، فرآیند سنجش و ارزشیابی، محتوای دروس پایه اول ابتدایی و چگونگی مشارکت اولیا با معلمان آشنا می‌شوند.

وی افزود: در این طرح، علاوه بر آموزش اولیاء به‌منظور هدایت تحصیلی فرزندان و همگام کردن آنان با دانش‌آموز در فرایند تحصیل، اولیاء بیش از گذشته در جریان تحصیل فرزندان خود قرار می‌گیرند.

معاون آموزش ابتدایی آموزش‌وپرورش استان بابیان اینکه کلاس اول در نظام آموزشی از اهمیت زیادی برخوردار است تصریح کرد: با اجرای این طرح استرس دانش‌آموز در بدو ورود به دبستان کاسته می‌شود.

بدخشان بیان داشت: اولیاء پس از گذراندن این دوره گواهینامه دریافت می‌کنند که برای ورود دانش‌آموز به مدرسه داشتن این گواهینامه علاوه بر سنجش جزء الزامات است.

منبع :