سفر سه هفته‌ای فضاپیمای اوریون به دور ماه در سال ۲۰۱۸

ایرنا نوشت: مقامات سازمان فضایی آمریکا (ناسا) می‌گویند: نسل بعدی فضاپیمای حامل سرنشین این سازمان درسال 2018 عازم یک سفر تاریخی به دور ماه خواهد شد.

سفر سه هفته‌ای فضاپیمای اوریون به دور ماه در سال ۲۰۱۸

 ایرنا نوشت: مقامات سازمان فضایی آمریکا (ناسا) می گویند: نسل بعدی فضاپیمای حامل سرنشین این سازمان درسال 2018 عازم یک سفر تاریخی به دور ماه خواهد شد.

کپسول اوریون که برای پرواز آزمایشی بدون سرنشین معروف به ماموریت اکتشافی (EM-1) استفاده خواهد شد، اکنون تقریبا کامل شده است.
مهندسان و تکنسین ها برای نصب سیستم های حیاتی این کپسول راهی شده اند.این کار در داخل یک اتاق بزرگ و تمیز در 'ساختمان عملیات و بررسی نیل آرمسترانگ' در مرکز فضایی کندی ناسا صورت می گیرد. 
'ژول اشنایدر' مدیر عملیات KSC اوریون گفت که تیم KSC کار خود با اوریون را در فوریه یا مارس 2018 به اتمام خواهد رساند.
پس از آن محققان این سازمان فضایی به منظور آماده سازی اوریون برای ماموریتEM-1 که اکنون برای ماه اکتبر یا نوامبر 2018 برنامه ریزی شده است، فعالیت خواهد کرد.

سفر سه هفته‌ای فضاپیمای اوریون به دور ماه در سال ۲۰۱۸

ماموریت EM-1 نخستین پرواز سیستم فضایی پرتاب (SLS) (راکت بزرگی که ناسا برای ارسال فضانوردان به سمت مریخ و سایر مقاصد دور دست در حال ساخت است) خواهد بود. این سیستم فضایی پرتاب در جریان ماموریت EM-1 ، فضاپیمای اروریون را روانه یک پرواز سه هفته ای به دور ماه خواهد کرد. این ماموریت برای آزمایش عملکرد این کپسوب در اعماق فضا طراحی شده است.
اوریون پیش از این نیز یک بار به فضا پرواز کرده است. در دسامبر 2014 این کپسول یک گردش مداری چهار ساعته بدون سرنیشین را معروف به پرواز آزمایشی ماموریت اکتشافی - 1(EFT-1) انجام داد .
فضانوردان برای اولین بار در ماموریت اکتشافی - 2 (EM-2) سوار فضاپیمای Orion خواهند شد و ناسا اعلام کرده است که این ماموریت دیرتر از سال 2023 انجام نخواهد شد.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب