از کجا شروع به درس خواندن کنیم؟

همیشه یک سؤال ذهن بسیاری از دانش‌آموزان را به خود مشغول می‌کند و آن این است که «از کجا شروع به درس خواندن کنیم یا به‌عبارتی اول از چه کتابی شروع کنیم؟»

از کجا شروع به درس خواندن کنیم؟

همیشه یک سؤال ذهن بسیاری از دانش‌آموزان را به خود مشغول می‌کند و آن این است که «از کجا شروع به درس خواندن کنیم یا به‌عبارتی اول از چه کتابی شروع کنیم؟»

پاسخ به این سؤال با دانستن مراحل مطالعه در کانون حل می‌شود که به چهار دسته‌ی کلی تقسیم می‌شوند:

1- مرحله‌ی اول یا ادراک: ادراک به معنی درک کردن یا به‌اصطلاح مطالعه‌ی صحیح کتاب درسی است اما برخی از داوطلبان مطالعه‌ی جزوه‌ی معلم را در اولویت خود قرار می‌دهند و تمایلی به مطالعه‌ی کتاب درسی ندارند. برای رفع این ابهام کافی است به این سؤال پاسخ دهید: آیا هر سال سازمان سنجش برای طراحی سؤالات کنکور، جزوه‌ی همه‌ی معلم‌های ایران را جمع‌آوری می‌کند و از آن‌ها استفاده می‌کند یا از یک منبع واحد به نام کتاب درسی استفاده می‌کند؟

2- مرحله‌ی دوم یا تثبیت: تثبیت به معنای ثابت کردن آموخته‌هایی است که از مرحله‌ی ادراک یاد گرفته‌ایم. منبع ما در این قسمت تمرین‌های کتاب درسی و جزوه‌ی معلم و هم‌چنین کتاب سؤالات پرتکرار امتحانی کانون است.

3- مرحله‌ی سوم یا تسلط: تسلط مرحله‌ی سوم یادگیری است که ما آن را با تست‌زنی می‌شناسیم و تا زمانی که نتوانید خوب تست بزنید در آن مطلب به تسلط کافی نرسیده‌اید. منبع اصلی ما در این مرحله کتاب‌های آبی و سه‌سطحی کانون است.

4- مرحله‌ی چهارم یا جمع‌بندی: جمع‌بندی به معنی مرور سه مرحله‌ی قبلی به منظور فراموش نشدن آن‌هاست که منبع اصلی ما در این قسمت کتاب‌های زرد کانون است.

این چهار مرحله باید به صورت متوالی و پشت سرهم انجام شوند.

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب