فقط یک‌صدم تا موفقیت

موفقیت در کنکور 96 یک پروژه‌ی 300 روزه است که باید از هر روز آن استفاده کرد؛ یعنی هر روز نکته‌ی مثبت جدیدی به برنامه‌ی روزانه‌تان اضافه کنید.

فقط یک‌صدم تا موفقیت

موفقیت در کنکور 96 یک پروژه‌ی 300 روزه است که باید از هر روز آن استفاده کرد؛ یعنی هر روز نکته‌ی مثبت جدیدی به برنامه‌ی روزانه‌تان اضافه کنید یا موفقیت‌های قبلی را تثبیت کرده و به سایر بخش‌های برنامه تعمیم دهید.

برای روشن شدن این موضوع از درس ریاضی کمک می‌گیرم:

- اگر هر روز فقط یک‌صدم بهتر از گذشته باشید، نتیجه‌ی نهایی‌تان 20 برابر بهتر از اکنون خواهد شد.

- اگر برنامه‌ی فردای‌ شما فقط یک‌صدم عقب‌تر از امروز باشد، نتیجه‌ی کنکورتان تقریباً 0.05 برابر عملکرد امروزتان خواهد شد که فاجعه خواهد بود.

- اگر هر روز مثل هم باشد، جایگاهتان نسبت به خودتان ثابت است که این حالت هم با توجه به تلاش سایر داوطلبان موفقیت چندانی برای‌تان نخواهد داشت.

این قدم‌های یک‌صدمی و به‌ظاهر کوچک (اما مؤثر) عبارت‌اند از:

1- برنامه‌ی راهبردی

اولین قدم برای شروع، دانستن نقشه‌ی راه است. باید بدانید قرار است در هر بازه‌ی زمانی به چه چیزی برسید و چگونه برایش برنامه‌ریزی کنید. این مسیر روشن که سال‌ها آزموده شده و چراغ راه رتبه‌های برتر بوده است، اعتمادبه‌نفس شما را افزایش می‌دهد و با ایجاد ذهنی واضح و شفاف، شما را آماده‌ی بهترین تصمیم‌گیری خواهد کرد.

2- دفتر برنامه‌ریزی

دومین گام دفتر برنامه‌ریزی و مکمل برنامه‌ی راهبردی است. این دفتر به شما نشان می‌دهد برنامه‌ریزی دوهفته‌ای‌تان را چگونه اجرا می‌کنید و نسبت به دیروز خودتان (اولین و بزرگ‌ترین رقیب) در چه جایگاهی قرار دارید (چند صدم مثبت یا منفی). مستند کردن عملکرد گذشته‌تان بهترین راه برای فراشناخت نسبت به خودتان است تا برنامه‌ریزی‌های آینده بر اساس توانایی‌های واقعی‌تان باشد.

3- آزمون و بررسی آن

آزمون بهترین وسیله برای ارزیابی برنامه‌ریزی و عملکرد دوهفته‌ای شماست که با بررسی آن به همراه پشتیبان و مشاورتان می‌توانید نکات مثبت کارتان (یک‌صدم‌های مثبت) را پررنگ و کاربردی‌تر کنید و برای کاهش قسمت‌های منفی (یک‌صدم‌های منفی) چاره‌اندیشی کنید. هم‌چنین با مقایسه‌ی نحوه و سرعت حرکت‌تان با سایر داوطلبان هم‌ترازتان (ستون چند از ده)، راحت‌ترین راه برای رسیدن به تراز بالاتر را در اختیارتان می‌گذارد.

4- کتاب خودآموزی

استفاده از این کتاب، ملموس‌ترین راه برای یک‌صدم‌های مثبت است؛ زیرا یادگیری ناقصتان(چیزی که دو هفته برایش برنامه‌ریزی و تلاش کرده‌اید، اما به‌درستی تثبیت نشده‌اند) را در کوتاه‌ترین مدت کامل می‌کند و در آزمون‌های بعدی و آزمون‌های جامع از آن بهره خواهید برد. کتاب خودآموزی را خودتان می‌نویسید پس به جزئیات هر نکته و هر مبحث بیش‌تر دقت می‌کنید و درنتیجه بسیاری از ابهامات شما برطرف خواهد شد. این کتاب، بهترین منبع برای آزمون‌های جامع است.

کافی است فقط یک‌صدم بهتر از دیروز باشید.

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب