مصرف آنتی‌بیوتیک در سنین پایین بر احتمال آلرژی می‌افزاید

محققان دانشگاه اوترخت هلند به سرپرستی فریبا احمدی فر دریافتند استفاده از آنتی بیوتیک در سنین پایین می‌تواند خطر ابتلا به آلرژی‌های خاص را در آینده افزایش دهد.

مصرف آنتی‌بیوتیک در سنین پایین بر احتمال آلرژی می‌افزاید

به گزارش ایسنا و به نقل از پایگاه خبری CBS، در واقع مواجهه زودهنگام با آنتی بیوتیک‌ها با افزایش خطر اگزما و تب یونجه در آینده مرتبط است.

به منظور انجام این مطالعه، دهها تحقیق منتشر شده در سال‌های 1996 تا 2015 که شامل هزاران شرکت کننده بود مورد بررسی قرار گرفت که بر اساس نتایج آن درمان با آنتی بیوتیک در دو سال ابتدایی زندگی با افزایش 15 تا 41 درصدی خطر اگزما و افزایش 15 تا 56 درصدی خطر تب یونجه در سال‌های آتی زندگی مرتبط بود.

این خطر برای هر دو بیماری در بین افرادی که دو دوره از آنتی بیوتیک ها مصرف می‌کردند، بیشتر از آنهایی بود که یک دوره استفاده می‌کردند.

هرچند این مطالعه رابطه علت و معلولی را ثابت نمی‌کند، اما محتمل است که آنتی بیوتیک ها میکروارگانیسم های گوارشی را از بین برده و منجر به کاهش واکنش ایمنی شوند.

نتایج این پژوهش طی نشست سالیانه جامعه تنفسی اروپا در لندن مطرح شد.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب