چگونه فرزندم را به مدرسه علاقه‌مند کنم؟ (2)

نقش اولیا در تشویق و ترغیب فرزندشان به شروع مدارس

چگونه فرزندم را به مدرسه علاقه‌مند کنم؟ (2)

شرایط درس خواندن را فراهم سازید

 غالباً برخی والدین خود را از آموزگار و مدرسه فرزندشان جدا می‌دانند؛ شما این گونه نباشید. هدف شما اینست که فرزندانتان- چه کودک و چه نوجوان- در مدرسه احساس امنیت و راحتی کنند و درس‌ها را به خوبی یاد بگیرد. چنین امری امکان پذیر نیست مگر این که در انجام تکالیف و درس خواندن موفق باشد. پس شما باید شرایط خوبی برای او فراهم سازید. با قدم گذاشتن فرزندتان به مدرسه هر روز از وی بپرسید که باید چه تکالیفی را انجام دهد و برایش فضای مناسبی جهت انجام تکالیف مدرسه فراهم کنید. محیطی آرام را در نظر بگیرید که دارای نور کافی و امکاناتی مناسب است تا فرزندتان بتواند بر انجام تکالیف متمرکز شود. در صورت لزوم می‌توانید به راهنمایی او بپردازید و از انجام تکالیفش مطمئن شوید.

علاوه بر موارد ذکر شده، نکاتی دیگر نیز مفید است:

شب‌ها زمان خاصی را برای رفتن فرزندتان به بستر تعیین کنید. کودکانی که شب‌ها زود می‌خوابند صبح‌ها نیز زودتر بیدار می‌شوند و سرحال هستند. 

 اگر مدرسه فرزندتان یونیفورم خاصی ندارد لباس‌های مناسبی برایش در نظر بگیرید. لباس‌ها و کفش‌هایی را انتخاب کنید که کودک در آن‌ها احساس راحتی کند.

مراقب وسایلی که کودکتان به مدرسه می‌برد باشید. اجازه ندهید فرزندتان اسباب بازی، بازی‌های ویدئویی، وسایل الکترونیکی و... را به مدرسه ببرد؛ در غیر این صورت نمی‌تواند بر روی یادگیری متمرکز شود. همیشه محتویات کیف دانش آموز را بررسی کنید.

  خوراکی‌های سالم و مغذی برای فرزندتان آماده نمایید. خوراکی‌هایی که حاوی پروتئین و کربوهیدرات‌های پیچیده است؛ مانند هویج، پنیر، کلوچه خشک، آب میوه طبیعی، میوه و... پدر و مادر می‌توانند درباره مدرسه و مسائلی که برای فرزندشان پیش آمده از وی سۆال کنند. هنگام صرف شام فضای گرم و صمیمانه‌ای بین اعضای خانواده حاکم می‌شود و زمان مناسبی است که والدین با کودک صحبت نمایند.

                                                                                    نویسنده : وجیهه قاسمی نژاد

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب