شرکت ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار دانش‌آموز در المپیاد درون مدرسه‌ای

معاون تربیت بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش از شرکت ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار دانش‌آموز در المپیاد درون مدرسه ای خبر داد.به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، مهرزاد حمیدی معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش در جلسه ستاد عالی تشکیلاتی سومین المپیاد ورزشی درون مدرسه ای که در سالن جلسات وزارتی آموزش و پرورش برگزار شد، اظهار داشت: برنامه محور و مشارکت محور بودن برنامه ها از سیاست های ما است.

وی با بیان اینکه بیش از 4 میلیون و 500 هزار دانش آموز در المپیاد درون مدرسه ای شرکت کردند و 2 میلیون و 800 هزار دانش‌آموز فعالیت داوطلبانه داشتند، گفت: در آینده تمام قهرمانان کشور، قهرمانان المپیادهای درون مدرسه‌ای خواهند بود.

حمیدی به کانون‌های درون مدرسه‌ای اشاره کرد و  افزود: در گذشته مدارس بعد از ساعات آموزشی تعطیل بود اما اکنون به کانونی برای فعالیت‌های ورزشی تبدیل شده است.

وی با اشاره به اینکه زمینه برای ایجاد مدارس تخصصی ورزش فراهم شده است، ادامه داد: ۱۹۲ مدرسه تخصصی ورزش را در آموزش و پرورش پیش‌بینی کردیم و آماده ایجاد مدارس تخصصی با پیشنهاد فدراسیون‌ها هستیم.

معاون تربیت‌بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: در سال آینده کانون‌ها را گسترش می‌‌دهیم و رشته‌های کانون قهرمان را راه‌اندازی می‌کنیم.

منبع :