راهنمای تعویض مفصل زانو و لگن تدوین می‌شود

دبیر علمی بیست و چهارمین کنگره سالانه انجمن جراحان ارتوپدی از برنامه تدوین راهنمای تعویض مفصل زانو و لگن برای نخستین بار در کشور خبر داد.

راهنمای تعویض مفصل زانو و لگن تدوین می‌شودبه گزارش روز سه شنبه گروه علمی ایرنا از انجمن جراحان ارتوپدی، دکتر سید محمدجواد مرتضوی افزود: به دلیل بالا بودن آمار تصادفات و حوادث در کشور شاهد تروما و شکستگی های بسیاری در استخوان ها هستیم که نیاز است جراحان گرد هم آیند و دانش خود را مطابق با آخرین دستاوردهای علمی دنیا کنند.

وی از برگزاری بیست و چهارمین کنگره سالانه انجمن جراحان ارتوپدی خبر داد و گفت: در این گردهمایی علمی به مباحث علمی جراحی ارتوپدی پرداخته خواهد شد و سخنرانانی از کشورهای آمریکایی و اروپایی به بیان آخرین دستاوردهای علمی در این زمینه خواهند پرداخت.

دبیر علمی بیست و چهارمین کنگره سالانه انجمن جراحان ارتوپدی در ادامه یادآور شد: از محورهای اصلی و مهم این کنگره می توان به مباحث مربوط به تروما و تعویض مفصل زانو و لگن اشاره کرد.

مرتضوی در بخش دیگری از سخنانش یادآور شد: همچنین در این همایش برای نخستین بار راهنمای تعویض مفصل زانو و لگن طراحی و تدوین خواهد شد.

بیست و چهارمین کنگره سالانه انجمن جراحان ارتوپدی ایران از 5 تا 9 مهر ماه در مرکز همایش های رایزن برگزار می شود و دارای 20 امتیاز بازآموزی برای شرکت کنندگان است.

منبع :

مطالب مرتبط