تشکیل شورای راهبردی مدیریت سبز در دانشگاه تربیت مدرس

رئیس دانشگاه تربیت مدرس از تشکیل شورای راهبردی مدیریت سبز در این دانشگاه خبرداد و گفت: این شورا طبق بخشنامه وزارت علوم راه اندازی شده است.

تشکیل شورای راهبردی مدیریت سبز در دانشگاه تربیت مدرس

رئیس دانشگاه تربیت مدرس از تشکیل شورای راهبردی مدیریت سبز در این دانشگاه خبرداد و گفت: این شورا طبق بخشنامه وزارت علوم راه اندازی شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل دانشگاه تربیت مدرس، محمدتقی احمدی در نشست شورای دانشگاه گفت: بر اساس بخشنامه سازمان برنامه و وزارت علوم، دانشگاه ها به عنوان سازمان الگوساز در زمینه مدیریت پایدار محیط زیستی و مدیریت بهینه اقتصادی باید شورایی فراگیر به نام شورای مدیریت سبز تاسیس کنند.

وی افزود:دانشگاه ها باید در زمینه حفاظت از محیط زیست از بعد خاک، ‌آب، ‌ هوا و در بحث انرژی، صرفه جویی، مصرف بهینه آن، کاهش اتلاف منابع انرژی و کاهش گازهای گلخانه ای به عنوان یک سازمان الگوساز و اثرگذار باشند.

رئیس دانشگاه تربیت مدرس: طرح HSE (بهداشت، ایمنی و محیط زیست) در معاونت پژوهشی این دانشگاه برنامه ریزی شده و مدت ها است که آن را در دانشگاه نهادینه کردیم و کمیته HSE در حوزه های مختلف مخاطره سنجی، فرهنگ سازمانی، پایش سلامت و تجهیزات ایمنی فعالیت های مفیدی را انجام داده است.

احمدی خاطرنشان کرد: در بعد مدیریت اداری و اجرایی و نیز در بعد فرهنگ سازی و ایجاد کمپین ها و حرکت های محیط زیستی می توان اقدامات موثری زیر نظر شورای مدیریت سبز در معاونت پشتیبانی و منابع انسانی دانشگاه صورت گیرد.

تصویب اساسنامه بنیاد خیرین دانشگاه تربیت مدرس

وی به تصویب اساسنامه بنیاد خیرین دانشگاه اشاره کرد و گفت: در راستای تشویق خیرین برای پشتیبانی از امور دانشگاه، این ‌بنیاد شکل گرفت و هیات امنای آن تشکیل شد.

رئیس دانشگاه تربیت مدرس خاطرنشان کرد: اساسنامه این بنیاد نیز تصویب شده و در شرف اخذ مجوز از وزارت کشور است تا به صورت رسمی به مرحله اجرا در بیاید.

احمدی با اشاره به موضوع سطح بندی دانشگاه های کشور اظهار داشت: وزارت علوم ۱۳ دانشگاه کشور را به عنوان دانشگاه های برتر و رده یک معرفی کرده است که این دانشگاه  ها بتوانند امکانات و اختیارات بیشتری داشته باشند.

وی عنوان کرد: از میان دانشگاه های برتر کشور ۵ دانشگاه که توانایی تدوین طرح ارتقای سطح فعالیت خود به تراز جهانی را دارند، انتخاب خواهند شد و بودجه جداگانه ای برای اجرای این طرح به این دانشگاه ها اختصاص می یابد.

رئیس دانشگاه تربیت مدرس گفت: در این راستا این دانشگاه از سال گذشته طرحی را به تصویب وزیر علوم و تایید سازمان برنامه و بودجه رسانده است که امیدواریم بتوانیم برنامه های مورد نظر را با تسهیلات ویژه برای ارتقای دانشگاه به کار ببندیم.

بودجه دانشگاه تربیت مدرس نسبت به سال ۹۴ کاهش یافته است

احمدی در خصوص بودجه دانشگاه نیز اظهار داشت: امسال بودجه دانشگاه ضعیف تر از سال گذشته بسته شده بود و امیدواریم تا پایان شهریور ماه بودجه برنامه ریزی شده به میزان لازم محقق شود.

وی عنوان کرد: با توجه به تاکید مقام معظم رهبری در خصوص عدم کاهش بودجه دانشگاه ها، امیدواریم شاهد کاستی های موجود در بودجه آموزش عالی کشور نباشیم و سهم پژوهش از تولید ناخالص داخلی  به یک درصد افزایش یابد.

منبع :

فرناز طالبی
پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب