پرواز موفقیت‌آمیز نسل جدید هواپیمای فضایی

نسخه جدید هواپیمای فضایی که پرونده آن دو سال پیش با سقوط مرگبار بسته شد حالا در آسمان آمریکا رونمایی شد.

پرواز موفقیت‌آمیز نسل جدید هواپیمای فضایی

 نسخه جدید هواپیمای فضایی که پرونده آن دو سال پیش با سقوط مرگبار بسته شد حالا در آسمان آمریکا رونمایی شد.

به گزارش گروه علم و فناوری آنا به نقل از مهر، هواپیمای فضایی SpaceShipTwo VSS Unity که توسط طراحان و مهندسان شرکت ویرجین گلکتیک ساخته شده است بر فراز صحرای موهاوی کالیفرنیا به پرواز درآمد تا بدین ترتیب شمارش معکوس برای پرواز نخستین گردشگران فضایی به مدار زمین آغاز شود.

در این پرواز آزمایشی سرنشین دار، هواپیمای فضایی به بالابرنده آن یعنی سیستم پروازی WhiteKnightTwo متصل شده بود. ویرجین گلکتیک درخصوص جزئیات این پرواز گفت هواپیمای فضایی و بالابرنده آن به ارتفاع ۱۵ کیلومتری زمین رسیدند. این پرواز ۳ ساعت و ۴۳ دقیقه به طول انجامید.

این شرکت هدف از انجام پرواز آزمایشی SpaceShipTwo VSS Unity را بررسی دقیق عملکرد آن در دماهای سرد ارتفاعات عنوان کرده است. همچنین ارزیابی کنترل مأموریت این سیستم پروازی از دیگر اهداف این پرواز آزمایشی عنوان شده است.

ویرجین گلکتیک اعلام کرده است که هدف از این پروژه تنها ساخت یک هواپیمای فضایی نیست بلکه دستیابی به سیستم مطمئن پروازی است که بتواند هزاران ساعت پرواز ایمن انجام دهد.

پرواز اخیر این هواپیمای فضایی پس از گذشت حدود دو سال از سقوط مرگبار هواپیمای فضایی VSS Enterprise در سال ۲۰۱۴ صورت گرفت. در آن حادثه، هواپیمای فضایی ویرجین گلکتیک تنها ۱۳ ثانیه پس از جدا شدن از بالابرنده خود دچار نقص فنی شد و در نهایت با سقوطی مرگبار از بین رفت.

در آن حادثه یکی از دو خلبان هواپیمای فضایی کشته شد. تحقیقاتی که از سوی سازمان هوانوردی فدرال آمریکا صورت گرفت اشتباه همان خلبان را عامل سقوط عنوان کرد.

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب