پیاده‌روی در فضا با ویدئوهای شبیه‌سازی‌شده و سه‌بعدی ناسا

اکثر انسان‌ها هیچ وقت گذرشان به فضا نمی‌‌افتد و هیچ گاه نمی‌توانند پیاده‌روی در فضا را تجربه کنند اما با تجهیزات جدید ناسا در زمینه تصویربرداری 360 درجه و هدست واقعیت مجازی مقوایی گوگل این....

پیاده‌روی در فضا با ویدئوهای شبیه‌سازی‌شده و سه‌بعدی ناسا

اکثر انسان‌ها هیچ وقت گذرشان به فضا نمی‌‌افتد و هیچ گاه نمی‌توانند پیاده‌روی در فضا را تجربه کنند اما با تجهیزات جدید ناسا در زمینه تصویربرداری 360 درجه و هدست واقعیت مجازی مقوایی گوگل این امکان به صورت مجازی ایجاد شده است.

به گزارش گروه علم و فناوری آنا به نقل از Engadget، ناسا، سازمان فضایی آمریکا با استفاده از فناوری واقعیت مجازی شرکت «هارمونیک» چند ویدئوی سه‌بعدی 360 درجه از سه مرحله مختلف آموزش‌ فضانوردی در «لابراتوار بی‌وزنی هوستون» ساخته و در یوتیوب منتشر کرده است.

کل این سیستم پیاده‌روی مجازی در فضا شامل استخرهای بزرگ در اندازه‌های واقعی بخش‌های مختلف ایستگاه فضایی بین‌المللی است که فضانوردان می‌توانند در درون آب این استخرها انواع ماموریت‌ها و حتی پیاده‌روی در فضا را به صورت شبیه‌سازی‌شده تمرین کنند و خود را واقعا در فضای ایستگاه فضایی بین‌المللی تصور کنند. آنها در داخل آب می‌توانند بی‌وزنی در فضا را تجربه کنند.

مردم عادی که امکان استفاده از هدست واقعیت مجازی را ندارند، می‌توانند این ویدئوها را در کامپیوتر تماشا کنند و در فضای مجازی حرکت کنند و بخش‌های مختلف آن را ببینند. اما به گفته کارشناسان ناسا، اگر کاربران امکانات لازم را در اختیار داشته باشند، حتی می توانند ویدئوها را با کیفیت 4K نیز تماشا کنند تا فضای آن واقعی‌تر به نظر برسد

پیاده‌روی در فضا با ویدئوهای شبیه‌سازی‌شده و سه‌بعدی ناسا

.

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب
خرید کتاب