رشته‌های تخصصی و فوق تخصصی آموزش پزشکی بازنگری می‌شوند

قائم‌مقام دبیر شورای آموزش پزشکی تخصصی و فوق تخصصی وزارت بهداشت از بازنگری برنامه‌های آموزشی تمامی رشته‌های تخصصی و فوق تخصصی زیرمجموعه این وزارت‌خانه خبر داد و گفت.....

رشته‌های تخصصی و فوق تخصصی آموزش پزشکی بازنگری می‌شوند

قائم‌مقام دبیر شورای آموزش پزشکی تخصصی و فوق تخصصی وزارت بهداشت از بازنگری برنامه‌های آموزشی تمامی رشته‌های تخصصی و فوق تخصصی زیرمجموعه این وزارت‌خانه خبر داد و گفت: در حال حاضر 30 درصد این بازنگری‌ها انجام شده است و تلاش داریم تا پایان سال 1396 بازنگری‌ تمامی رشته‌های تخصصی و فوق تخصصی پزشکی به اتمام برسد.

دکتر سید حسن امامی رضوی در گفت‌وگو با ایسنا با اعلام این مطلب اظهار کرد: یکی از برنامه‌های تحول آموزشی وزارت بهداشت این است که بتوانیم برنامه ها و منابع آموزشی همه رشته‌های تخصصی و فوق تخصصی را مورد بازنگری و ارزیابی کارشناسی قرار دهیم که در حال حاضر 30 درصد بازنگری‌ها انجام شده و تلاش داریم تا پایان سال 96 تمامی رشته‌های تخصصی و فوق تخصصی دانشگاه‌های علوم پزشکی مورد ارزیابی قرار بگیرند.

وی در ادامه گفت: بازنگری برنامه‌های آموزشی رشته‌های تخصصی و فوق تخصصی وزارت بهداشت هر ۵ سال یک‌بار انجام می‌گیرد و بر اساس برنامه‌های آموزشی مصوب وزارت بهداشت، رشته‌هایی که در بازنگری استانداردهای آموزشی لازم را نداشته باشند کریکولوم آموزشی آن‌ها با بررسی‌های کارشناسی دقیق تدوین خواهد شد.

قائم‌مقام دبیر شورای آموزش پزشکی تخصصی و فوق تخصصی وزارت بهداشت، در ادامه ارزشیابی بخش‌های بالینی بیمارستان‌های آموزشی را نیز از دیگر برنامه‌های این وزارت‌خانه عنوان کرد و افزود: بر اساس سازوکارهای منطقی تدوین شده‌، وزارت بهداشت نیروهایی را برای ارزیابی گروه‌های آموزشی و بخش‌های بالینی ارسال خواهد کرد تا عملکرد و برنامه‌های آموزشی این بخش‌ها را مورد ارزیابی و بازنگری قرار دهند.

وی همچنین تاکید کرد: در ارزشیابی بخش‌های بالینی بیمارستان‌ها با دستیاران رشته‌های مختلف مصاحبه انجام می‌گیرد تا نقاط ضعف و قوت برنامه‌های مشخص شود. همچنین در این ارزشیابی آموزش ‌های لازم به اعضای هیئت علمی ارائه خواهد شد تا خود را با استانداردهای جدید آموزشی تطبیق دهند.

قائم‌مقام دبیر شورای آموزش پزشکی تخصصی و فوق تخصصی وزارت بهداشت در پایان با تاکید بر اینکه ارزیابی بخش‌های بالینی بیمارستان‌ها هر ۲ سال یک‌بار انجام می‌گیرد، خاطرنشان کرد: در سال ۱۳۹۴، حدود ۳۵۰ بازدید از رشته‌ محل ها در بیمارستان‌ها انجام گرفت. در واقع سعی داریم با ارزشیابی‌برنامه‌های آموزشی، بخش‌ها با استاندارد های روز مطابق باشند. همچنین بخش‌هایی که در این ارزشیابی توانمندی لازم را نداشته باشند اخطار دریافت می‌کنند.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب