پرسش، پاسخ، پیشرفت (10)

برنامه‌ی راهبردی به شما کمک می‌کند تا مطالب جامانده‌ی این درس‌ها در آزمون‌های گذشته را جبران کنید.

پرسش، پاسخ، پیشرفت (10)

امیر کاظمیان

ابتدای تابستان درسی را برای پیش‌خوانی انتخاب کرده و شروع کردم اما الان به منبع درسی نیاز دارم. پیشنهاد شما چیست؟

یادگیری در دوره‌ی تابستان نقش محوری را ایفا می‌کند و این نقش در این دوره که بدون داشتن معلم سپری می‌شود پررنگ‌‌تر خواهد بود. ابزار آموزشی‌ای که می‌تواند در این زمینه به شما کمک کند، استفاده از DVD‌های مفهومی است. این‌ها جایگزینی ساده و کم‌هزینه هستند که مانند یک معلم مطالب را آموزش می‌دهند. از طرفی یادگیری بدون تمرین، ماندگاری نخواهد داشت و این مهم، نیاز به کتابی دارد که شامل منابع سؤالات باشد. کتاب تابستان با داشتن سؤالات تمرینی در بخش نگاه به آینده و هم‌چنین کتاب سؤالات پرتکرار با داشتن سؤالات تشریحی به تثبیت مطالب کمک خواهد کرد‌. هم‌چنین برای رسیدن به تسلط و آمادگی بیش‌تر در آزمون‌ها باید تست‌زنی را تمرین کنید. پیشنهاد می‌شود کتاب‌های آبی کانون را که بر این اساس طراحی شده‌اند، تهیه کنید و از آن‌ها استفاده کنید.


مائده حسینی

برنامه‌ی پیشنهادی شما برای استفاده از کتاب زرد عمومی هنرستان چیست؟

دانش‌آموزان هنرستانی با توجه به ضریب بالای درس‌های اختصاصی، کم‌تر به درس‌های عمومی توجه می‌کنند. این درس‌ها تأثیر زیادی در نتیجه‌ی کنکور خواهند داشت. تابستان بهترین فرصت برای مرور و تست زدن از درس‌های عمومی و پایه است و بهترین منبع برای تست و آشنا شدن با سؤالات کنکور دوره‌های قبل، کتاب زرد عمومی است. توصیه می‌شود در تابستان مطابق با برنامه‌ی راهبردی در هر آزمون 2 دوره سؤالات نوبت صبح و عصر کنکور کاردانی را حل کنید تا هم بتوانید به 5 سؤال از کتاب زرد پاسخ دهید و هم زمان خود را تنظیم کرده تا از مهرماه وقت بیش‌تری برای درس‌های سال سوم داشته باشید. از در ماه پایانی نزدیک به کنکور از کتاب زرد عمومی و اختصاصی به روش 3 روز یک‌بار استفاده کنید.


حسام زیّنی لشکاجانی

تعداد درس‌های نگاه به آینده‌‌‌ی من بیش‌ از دوتاست و این روی مطالعاتم تأثیر گذاشته است!

ای کاش با بررسی دقیق برنامه‌ی تابستان و حجم مطالب هر درس در آزمون‌ها انتخاب واحد می‌کردید تا اکنون دچار این چالش نمی‌شدید. قطعاً مناسب نبودن تعداد درس‌ها بر کیفیت یادگیری آن‌ها تأثیرگذار است. برنامه‌ی راهبردی به شما کمک می‌کند تا مطالب جامانده‌ی این درس‌ها در آزمون‌های گذشته را جبران کنید. مطالبی که در این آزمون از خواندن آن‌ها جا مانده‌اید با ریتم تکرارِ منظمی در آزمون‌های بعدی تکرار خواهند شد و فرصت مطالعه و بازیابی را در اختیار شما می‌گذارد.