روش مطالعه‌ی کنکوری در تابستان

تابستان فصل مناسبی برای شروع مطالعه‌ی کنکوری است. اکثر رتبه‌های برتر کنکور به اهمیت دوران تابستان در موفقیت خود اشاره‌ی ویژه‌ای داشته‌اند.

روش مطالعه‌ی کنکوری در تابستان

تابستان فصل مناسبی برای شروع مطالعه‌ی کنکوری است. اکثر رتبه‌های برتر کنکور به اهمیت دوران تابستان در موفقیت خود اشاره‌ی ویژه‌ای داشته‌اند.

داشتن اوقات فراوان و فراغت از مدرسه، فرصتی طلایی و استثنایی را فراهم می‌کند تا تمام تمرکز و انرژی داوطلب کنکوری روی مطالعه‌ی درس‌ها معطوف شود.

پس هم شروع سریع‌تر در تابستان مهم است و هم مشخص کردن راه و مسیر هدفمندی که شما را به مقصد برساند. در ادامه به چند نکته‌ی بسیار مهم اشاره می‌کنم تا بتوانید از تابستان خود نهایت استفاده را ببرید و با اندوخته‌ای مطمئن و پربار وارد سال تحصیلی جدید شوید.

برای مطالعه تصمیم بگیرید. وقت را هدر ندهید. بسیاری از داوطلبان هر روز وعده‌ی فردا را به خود می‌دهند. اولویت شما تصمیم‌گیری جدی برای درس خواندن است. پس به جای اتلاف وقت سریع‌تر شروع کنید.

از همین ابتدا برای خود برنامه و هدف مشخصی داشته باشید. هدف شما از مطالعه‌ در تابستان چیست؟ مطالعه‌ی درس‌های پایه یا پیش‌دانشگاهی؟ در انتهای تابستان می‌خواهید به کجا برسید؟

بهترین کار این است که کل درس‌های پایه را طبق برنامه‌ی راهبردی به همراه مباحث پیش 1 مطالعه کنید. در کنکور پایه‌ی قوی بسیار مهم است؛ بنابراین باید برای شروع پیش‌دانشگاهی بر درس‌های پایه تسلط مناسبی داشته باشید.

حتماً حداقل ۲۰ درصد از مباحث پیش یا بیش‌تر را مطالعه کنید. این مقدار باعث می‌شود در شروع سال تحصیلی از بسیاری از داوطلبان جلوتر باشید و این روند را تا آخر سال حفظ کنید.

خیلی‌ها ساعت مطالعه برای‌شان بسیار مهم است. در این مورد هم دقت کنید. نه آن‌قدر درس بخوانید که در شروع سال تحصیلی با خستگی و دلزدگی مواجه شوید و نه آن‌قدر کم بخوانید که وقتی با حجم زیادی روبه‌رو شدید توانایی مطالعه را نداشته باشید.

ساعت مطالعه‌ی هر کس مخصوص خودش است. اگر به برنامه‌ی روزانه‌ای که برای خود دارید عمل کنید و حس رضایت از خود داشتید، نشان می‌دهد که ساعت مطالعه‌تان کافی بوده است.

در روزهای آخر تابستان چند روز به خود استراحت دهید یا به یک مسافرت بروید. تجدید انرژی، بسیار مؤثر است.

هر چه‌قدر از عملکرد خود در تابستان رضایت بیش‌تری داشته باشید در ادامه‌ی سال تحصیلی روحیه و انگیزه‌ی بیش‌تری خواهید داشت و نیروی محرکی برای موفقیت‌های بعدی شما خواهد بود.

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب