آمبولی ریه موجب نارسایی قلب می‌شود

اگر آمبولی ریه به موقع درمان و تشخیص داده نشود موجب نارسایی قلب و ایست قلبی می‌شود.

آمبولی ریه موجب نارسایی قلب می‌شودبه گزارش روز یکشنبه گروه علمی ایرنا از انجمن آترواسکلروز ایران ،دکتر بابک شریف کاشانی با تاکید براینکه باید به پیشگیری از آمبولی ریه توجه شود، اظهار کرد: نبود پیشگیری صحیح آمبولی ریه و راه های پیشگیری از آن حتی می تواند موجب مرگ بیمار شود.

وی درباره آمبولی ریه، اظهار کرد: آمبولی ریه بیماری است که در آن لخته خون از قسمتی از بدن جدا و وارد ریه می شود که نهایت موجب بروز آمبولی می شود.

شریف کاشانی با بیان اینکه این بیماری قابل درمان نیست به همین دلیل توجه به آن بسیار ضروری است، افزود: بی توجهی به آمبولی ریه و راه های پیشگیری از آن حتی می تواند موجب مرگ بیمار شود.

مسوول پانل آمبولی ریه در هجدهمین کنگره بین المللی تازهای قلب و عروق در ادامه تصریح کرد: همچنین بی توجهی به این بیماری موجب افزایش تعداد بیماران می شود.

شریف کاشانی در بخش دیگری از سخنانش درباره راهکار پیشگیری از بروز این بیماری، عنوان کرد: در ابتدا باید افرادی که در معرض خطر هستند را شناسایی و به کمک داروهای تزریقی، خوراکی و وسایل الکترونیکی مانع بروز این بیماری شد.

رییس بخش پیوند قلب بیمارستان مسیح دانشوری درباره افراد در معرض خطر، یادآور شد: بیماران خاص، افرادی که در بیمارستان بستری می شوند و ... بیشتر به این بیماری مبتلا می شوند.

شریف کاشانی با بیان اینکه آمبولی ریه می تواند موجب بروز بیماری قلبی شود، بیان کرد: اگر آمبولی ریه به موقع درمان و تشخیص داده نشود موجب نارسایی قلب و ایست قلبی می شود.

وی خاطرنشان کرد: به دلیل مسائل هورمونی احتمال بروز آمبولی ریه در زنان بیشتر است.

هجدهمین کنگره بین المللی تازه های قلب وعروق ایران از 23 تا 26 شهریور در سالن همایش های بین المللی برج میلاد برگزارمی شود.

منبع :