شنبه سوم مهر آغاز سال تحصیلی جدید/ورود پایه دهم به نظام آموزشی

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش‌وپرورش با اشاره به اینکه روز شنبه سوم مهر آغاز سال تحصیلی جدید است،‌گفت: امسال شاهد استقرار پایه دهم هستیم.

شنبه سوم مهر آغاز سال تحصیلی جدید/ورود پایه دهم به نظام آموزشی


معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش‌وپرورش با اشاره به اینکه روز شنبه سوم مهر آغاز سال تحصیلی جدید است،‌گفت:‌ امسال شاهد استقرار پایه دهم هستیم.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، علی زرافشان در همایش توجیهی برنامه‌های پروژه ملی مهر اظهار کرد: یکی از نکاتی که مقام معظم رهبری در دیدار با معلمان اشاره کردند این بود که آموزش و پرورش دستگاهی است که همه نهادها باید به کمک او بیایند تا بتواند رسالت خود را به نحو مطلوب ادا کند و در پروژه مهر نیز تحقق چنین نگاه و رویکردی را دنبال می‌کنیم.

وی افزود: در این مشارکت بعد معنوی، اجتماعی و احساس تعلق کردن به آموزش و پرورش مهمتر از دستاوردهای مادی است که ممکن است حاصل شود.

زرافشان با اشاره به اتخاذ سیاست جلب مشارکت‌ها از سوی وزیر آموزش و پرورش گفت: امروز در شکل گیری سرمایه اجتماعی بحث اعتماد و مشارکت یک اصل است و به دنبال آن هستیم که بتوانیم سرمایه اجتماعی را در آموزش و پرورش شکل بدهیم.

وی خطاب به تیم های اعزامی پروژه مهر به استان‌ها اظهار کرد: هرکدام از تیم‌ها از سوی یک معاونت ماموریت پیدا می‌کنند، اما انتظار این است وقتی پا‌ به استان می‌گذارید نماینده تمام عیار آموزش و پرورش باشید و نگاهی به همه ابعاد امور داشته باشید و همه مواردی که در پروژه مهر مورد تأکید است با همدیگر دیده شود.

زرافشان گفت:‌امسال برای نخستین بار شاهد استقرار پایه دهم هستیم، تغییر در برنامه درسی و تغییر در ترکیب نیروی انسانی و هدایت تحصیلی در پایان کلاس نهم به دنبال استقرار پایه دهم اتفاق افتاد.

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش مطرح کرد:‌ با ورود نخستین دوره فارغ‌التحصیلان دانشگاه فرهنگیان به مدارس حدود 27 هزار معلم جدید به جمع ما می‌پیوندد. سازماندهی آنها در مدارس باعث تغییراتی در ساماندهی و جایابی معلمان در استان می‌شود.

وی گفت: شروع سال تحصیلی از سوم مهرماه خواهد بود و تیم‌های ارزیابی ما از روز جمعه به استان‌ها اعزام می‌شوند.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب