۶۰ درصد سالمندان فشار خون دارند

دبیر علمی هجدهمین کنگره بین المللی تازه‌های قلب و عروق با بیان اینکه سالمندان نیاز به توجه ویژه دارند، گفت: بیش از ۶۰ درصد سالمندان فشار خون و ۱۰ درصد دچار نامنظمی ضربان قلب هستند.

۶۰ درصد سالمندان فشار خون دارند

به گزارش خبرنگار مهر، دکتر مسعود اسلامی روز دوشنبه در نشست خبری هجدهمین کنگره بین المللی تازه های قلب و عروق که قرار است از ۲۳ تا ۲۶ شهریور ۹۵ در برج میلاد تهران برگزار شود، افزود: با شیوع بیماری های قلبی عروقی در کشور مواجه هستیم و به همین دلیل باید برنامه های مدون ملی برای کاهش این بیماری ها اجرا کنیم. 

وی توضیح داد: جامعه به سمت سالمندی پیش می رود و هم اکنون میانگین سن در کشور به ۷۸ سال رسیده است و میلیون ها نفر از سالمندان به فشار خون بالا مبتلا هستند.

اسلامی با بیان اینکه پیشگیری نقش بسیار مهمی در کاهش ابتلا به بیماری های قلبی عروقی دارد، افزود: با توجه به اینکه سن ابتلا به بیمارهای ی قلبی-عروقی درکشور کاهش یافته است به مقوله پیشگیری باید بطور جدی پرداخته شود. برای پیشگیری از ابتلا به بیماری های قلبی عروقی ۱۵ سال زمان لازم است تا نتیجه مثبت آن مشخص شود. 

وی اظهارکرد: کشورهای غربی و در راس آنان کشورهای اسکاندیناوی در سال های گذشته توانسته اند به خوبی شیوع بیماری های قلبی عروقی را کاهش دهند.

دبیرعلمی هجدهمین کنگره بین المللی تازه های قلب و عروق به محورهای مورد بررسی در این کنگره اشاره کرد وگفت: در این کنگره تکنیک جدید آنژیوگرافی و آنژیو پلاستی، تعویض دریچه قلب، تعویض دریچه آئورت، درمان نامنظمی ضربان قلب، داروهای جدید قلب و عروق، درمان بیماری های قلبی و فشار خون از مواردی است که مورد بررسی قرار می گیرد.

اسلامی یادآور شد: در این کنگره همچنین کارگاه هایی در خصوص اختلالات سیاهرگ، اختلالات شریان ها و همچنین درمان واریس پاها ارایه خواهد شد.

وی با بیان اینکه پیش ازاین برای درمان واریس پاها از جوراب واریس استفاده می شد، گفت: امروزه با روش های جدید مانند لیزر و امواج رادیویی می توان به صورت موضعی و سرپایی درمان کرد.

اسلامی ادامه داد: روش های استفاده از تصویر برداری جدید سه بعدی و چهار بعدی، استفاده از چاپگر سه بعدی در تشخیص و درمان بیماری های قلبی از سوی محققان ایرانی و با همکاری دانشگاه صنعتی شریف ازدیگر پروتکل درمانی است که در این کنگره ارایه می شود.

دبیر علمی هجدهمین کنگره بین المللی تازه های قلب و عروق درباره پوشش بیمه ها برای جراحی های قلب و عروق، گفت: قسمت اعظم کارهای معمولی جراحی ها و آنژیوپلاستی تحت پوشش بیمه هستند و اگر بیماری به مراکز دولتی مراجعه کند فقط ۱۰ درصد هزینه را پرداخت خواهد کرد و در بیمارستان های خصوصی نیز بیمه های تکمیلی هزینه را تقبل می کنند.

اسلامی افزود: هزینه برخی ازجراحی ها و تکنیک ها مانند تعویض دریچه از طریق پوست و تعویض دریچه قلب از طریق آئورت سنگین است و معمولا روش های جدید جراحی قلب و عروق در کشور ما با تاخیر ۳ تا ۵ سال اجرا می شود.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب