نوروز 96

پایان هشتمین المپیاد علمی دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی

هشتمین المپیاد علمی دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور شامگاه امروز (چهارشنبه) در دانشکده پزشکی دانشگاه شهید بهشتی به کار خود پایان داد.هشتمین المپیاد علمی دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور شامگاه امروز (چهارشنبه) در دانشکده پزشکی دانشگاه شهید بهشتی به کار خود پایان داد.

به گزارش ایسنا، هشتمین المپیاد علمی دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور که از 13 شهریورماه به مدت پنج روز به میزبانی دانشگاه شهید بهشتی آغاز شده بود، شامگاه روز چهارشنبه با حضور وزیر بهداشت، معاون آموزشی وزارت بهداشت، ریاست دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به کار خود پایان داد.

در این مراسم دکتر سیدحسن قاضی‌زاده هاشمی ضمن تبریک به برگزیدگان هشتمین المپیاد علمی دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی و یادی از شهدای 17 شهریور میدان ژاله سابق (شهدای امروزی) گفت: چه خوب است یادی کنیم از کسانی که جان خود را در راه میهن و باورهای دینی خود نثار کرده‌اند و حدود 38 سال پیش در 17 شهریورماه در این میدان به شهادت رسیدند.

وی ادامه داد: درست است که در این مقطع حائز رتبه می‌شوید، اما هنوز راهی طولانی در پیش دارید. به خصوص اگر نیت‌تان خدمت به مردم و کشور باشد. آنچه که باید در خود تقویت کنید، توجه و خدمت به مردم است. هرچه‌قدر تعصب دفاع از وطن و میهن، باور به آنچه که دستاورد نیاکان ما است و ضرورت مراقبت از آن را در خود تقویت کنید، حتماً در آینده انسان موثری خواهید بود.

وزیر بهداشت افزود: اگر بخواهیم مردم را دوست داشته باشیم و آب و خاک خود را حفظ کنیم، حتماً باید باورهای مردم را قبول داشته باشیم و به آن‌ها احترام بگذاریم. بنابراین آنچه که می‌تواند مسیر زندگی همه ما را بسازد و همه ما معتقدیم که دلیل خلقت ما چیزی جز این نمی‌تواند باشد، خدمت به دیگران و سرآمد بودن در آزمون الهی است.

دکتر هاشمی اظهار کرد: برای این که انسان بخواهد موثر باشد، حتماً باید دانش، توانمندی، عشق و علاقه به کار و به مردمی که می‌خواهند به آن‌ها خدمت کند داشته باشد که این امر در رشته‌هایی مثل علوم پزشکی بیشتر از سایر رشته‌های دیگر ضروری است، زیرا با انسان و جان انسان سر و کار دارد.

در ادامه این مراسم دکتر علی‌اصغر پیوندی، ریاست دانشگاه علوم‌پزشکی شهید بهشتی ضمن خیرمقدم به حاضرین در این مراسم و یادی از شهدای حادثه منا اظهار کرد: یکی از رسالت‌های دانشگاه، رشد علمی کشور است و توجه به نخبگان، استعدادهای برتر، یافتن، پرورش و صیانت از آن‌ها از وظایفی است که باید در راه جهش علمی کشور انجام دهیم.

وی ادامه داد: برگزاری چنین رقابت‌های علمی در بین دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی و دانشجویان رشته‌های مختلف یکی از نشاط‌آورترین و جذاب‌ترین برنامه‌ها در وزارت‌خانه است که روز به روز علاقه‌مندان به حضور و شرکت در این برنامه‌ها بیشتر می‌شود.

پیوندی افزود: دانشگاه شهید بهشتی و دیگر دانشگاه‌ها باید از دانشجویان برگزیده در المپیاد علمی در حوزه‌های مختلف در جهت حل مشکلات نظام سلامت و ارتقای دانشگاه استفاده کنند و ما باید بتوانیم با یاری آن‌ها مشکلات پررمز و راز نظام سلامت را برطرف کنیم.

رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی شهید بهشتی خاطرنشان کرد: دانشجویان نباید از برنامه‌های اصلی خود که کار علمی و پژوهشی است غافل شوند و این امر باعث شود که کار، بزرگی خود را حفظ کند. ما نیز باید در دانشگاه‌ها و وزارتخانه شرایطی را فراهم کنیم تا بتوانیم از دانشجویان به درستی استفاده کنیم.

در ادامه محمدباقر لاریجانی، معاون آموزشی وزارت بهداشت اظهار کرد: 700 دانشجو از سراسر کشور در این المپیاد شرکت کردند که این نشان از جنبش و جوشش همکاران ما در دانشگاه علوم‌پزشکی است.

وی ادامه داد: در حوزه وزارت بهداشت خوشحال هستیم که تعداد استعدادهای درخشانی که به دانشگاه‌های علوم‌پزشکی وارد می‌شوند در حال توسعه است. سال گذشته حدود 15 درصد نسبت به سال‌های قبل تعداد استعدادهای درخشانی که به حوزه پزشکی آمده‌اند بیشتر شده بود و علت آن هم این است که رقابت و گرایش به حوزه پزشکی بیشتر است.

لاریجانی اضافه کرد: از 13 هزار دانشجوی کل کشور که به عنوان استعداد درخشان معرفی شده‌اند، حدود 6 هزار نفر در حوزه علوم پزشکی کشور هستند که این امر از جهتی برای دانشگاه‌های ما فرصت خوبی است.

وی بیان کرد: استعدادهای درخشان باید آینده‌ی علمی کشور را تضمین و دانشگاه‌ها را

منبع :

جریان و مدارهای الکتریکی از فیزیک سوم دبیرستان
  برای شرکت در کلاس کلیک کنید( سوم ریاضی)
دبیر : افشین مینو