شرط راه اندازی دوره‌های ارشد در دانشگاه علمی کاربردی اعلام شد

تهران-ایرنا- سرپرست دانشگاه علمی کاربردی گفت: زمانی که دانشگاه به ماموریت اصلی خود در مقاطع کاردانی و کارشناسی باز گردد؛ می‌توان برای راه اندازی مجدد دوره‌های ارشد برنامه ریزی کرد.

شرط راه اندازی دوره‌های ارشد در دانشگاه علمی کاربردی اعلام شد

تهران-ایرنا- سرپرست دانشگاه علمی کاربردی گفت: زمانی که دانشگاه به ماموریت اصلی خود در مقاطع کاردانی و کارشناسی باز گردد؛ می توان برای راه اندازی مجدد دوره های ارشد برنامه ریزی کرد.

به گزارش روز چهارشنبه گروه فرهنگی ایرنا، محمدحسین امید در نشست مدیران روابط عمومی واحدهای استانی دانشگاه جامع علمی کاربردی افزود: این دانشگاه در سال های گذشته با فراز و نشیب هایی همراه بوده و در حدود 23 سال فعالیت خود مسیر مستقیمی را طی نکرده است.
وی هدف از تاسیس این دانشگاه را تربیت نیروی متخصص و ماهر برای صنایع و دستگاه های مختلف کشور خواند و گفت: در ابتدای فعالیت، این مسیر در دانشگاه طی شد اما در ادامه از مسیر اصلی خود فاصله گرفت.
سرپرست دانشگاه جامع علمی کاربردی عنوان کرد: بنابراین دانشگاه های نظری و کلاسیک کشور طی سال های گذشته نیروی مورد نیاز کشور و حتی مازاد بر نیاز در حوزه کارشناسی و بالاتر را تربیت کرده اند، در حالی که وظیفه این دانشگاه تربیت نیروی ماهر برای کشور است.
امید ادامه داد: در مقطعی که آموزش عالی کشور بنا به برخی ضرورت ها به سوی کمی گرایی حرکت کرد این دانشگاه نیز به سمت راه اندازی رشته های شبه مهارتی رفت و از ماموریت خود که ایجاد رشته های شغل محور و مهارت محور بود، دور شد.
وی با تاکید بر اینکه قصد نقد سیاست های گذشته را ندارم، گفت: در دوره ای به دلیل جمعیت زیاد داوطلبان در پشت کنکور ظرفیت زیادی در آموزش عالی برای جذب افراد ایجاد شد به گونه ای که دانشگاه های دولتی از 60 دانشگاه به 140 دانشگاه افزایش یافت و این افزایش ظرفیت به دانشگاه های آزاد، غیر انتفاعی، پیام نور و علمی کاربردی نیز رسید.
سرپرست دانشگاه جامع علمی کاربردی با اشاره به ارائه 80 هزار کد مدرسی در دانشگاه جامع علمی کاربردی افزود: بسیاری از مدرسان فارغ التحصیل دوره های نظری هستند و شاید 20 درصد آنها قادر به تدریس دوره های مهارتی باشند. بنابراین باید از خبرگان حوزه های مختلف برای تدریس در این دانشگاه استفاده کرد.
امید با بیان اینکه برنامه داریم برای مدرسان این دانشگاه شاخص های استاندارد تعریف و تدوین کنیم، گفت: درحال برنامه ریزی برای جذب مدرسان خبره در دانشگاه هستیم، بنابراین درحال حاضر سامانه جذب مدرسان دانشگاه بسته است.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه جامع علمی کاربردی، وی خاطرنشان کرد: زمانی که توانستیم دانشگاه را در مقاطع کاردانی و کارشناسی به ماموریت اصلی خود باز گردانیم قادر خواهیم بود دوره های کارشناسی ارشد را مجددا راه اندازی کنیم.
سرپرست دانشگاه جامع علمی کاربردی گفت: این دانشگاه زودتر از سایر دانشگاه های کلاسیک و نظری کشور می تواند نسل سومی شود چراکه انعطاف پذیری لازم و کافی را دارد و با محیط کار و تولید مانوس تر است.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب