این کپسول زیبا آب و برق می‌سازد + تصاویر

طراحان کالیفرنیایی موفق به طراحی و توسعه یک لوله غول‌پیکر شدند که با استفاده از انرژی خورشیدی و تولید برق می‌تواند آب شور را به آب آشامیدنی تبدیل کند.

این کپسول زیبا آب و برق می‌سازد + تصاویر

طراحان کالیفرنیایی موفق به طراحی و توسعه یک لوله غول‌پیکر شدند که با استفاده از انرژی خورشیدی و تولید برق می‌تواند آب‌ شور را به آب آشامیدنی تبدیل کند.

به گزارش گروه علم و فناوری آنا به نقل از ایسنا، طراحان این لوله بزرگ و کارآمد در مسابقه‌ای به نام LAGI 2016 که در کالیفرنیا برگزار شد، موفق شدند تا این فناوری عظیم و خارق‌العاده را برای تولید برق و آب آشامیدنی در سانتا مونیکا ارائه کنند.

برای این رقابت خاص، در مسابقه LAGI از طراحان خواسته شد تا طرح‌های خود را در زمینه دستگاه‌هایی که انرژی تولید می‌کنند یا آب شور را به آب آشامیدنی تبدیل می‌کنند ارائه کنند. طراحان این لوله عظیم و زیبا توانستند اثری را ارائه کنند که ترکیبی از هر دو کارآیی تولید برق و آب شیرین باشد. این لوله می‌تواند آب شور را بدون وجود عوارض‌های جانبی ناشی از تولید برق، به آب شیرین تبدیل کند.

این کپسول زیبا آب و برق می‌سازد + تصاویر

این کپسول زیبا آب و برق می‌سازد + تصاویر

پنل‌های خورشیدی که در روی این لوله قرار دارند قدرتی را فراهم می‌کنند تا آب دریا از طریق یک فرآیند فیلتراسیون الکترومغناطیسی که در زیر استخر درون لوله قرار دارد پمپاژ شود و طی یک فرآیند شیرین سازی به آب آشامیدنی خوراکی تبدیل شود.

این کپسول زیبا آب و برق می‌سازد + تصاویر

به گفته طراحان این فناوری، این لوله بزرگ و زیبا بسیار درخشان است و از اسکله سانتا مونیکا به وضوح دیده می‌شود. این لوله قادر به تولید 10 هزار مگاوات ساعت انرژی در هر سال است که با این میزان می‌تواند 4/5 میلیارد لیتر آب آشامیدنی تولید کند.

این کپسول زیبا آب و برق می‌سازد + تصاویر

با توجه به خشکسالی فعلی در سراسر کالیفرنیا و کمبود آب به طور کلی، انواع ژنراتور کوچک شهری مانند این دستگاه می‌تواند بسیار مفید و کمک کننده باشد. آب آشامیدنی به دست آمده از این دستگاه در نهایت به شبکه آب آشامیدنی شهری هدایت خواهد شد و در دسترس مردم سانتا مونیکا قرار خواهد گرفت.

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب