مریخ‌‌نوردی ساختگی تمام شد

گروهی از فضانوردان بی‌باک پس از 365 روز به انزوای خود در ماموریت شبیه‌سازی شرایط مریخ پایان دادند.

مریخ‌‌نوردی ساختگی تمام شد

گروهی از فضانوردان بی‌باک پس از 365 روز به انزوای خود در ماموریت شبیه‌سازی شرایط مریخ پایان دادند.

به گزارش گروه علم و فناوری آنا به نقل از ایسنا، شش دانشمند که 365 روز را در یک گنبد متشکل از سطوح هندسی در شرایط مشابه مریخ به سر می‌بردند، به شرایط زمینی بازگشتند.

این سکونتگاه شبیه‌سازی شده که در تپه‌های کهکشان مائونا لوا در هاوایی قرار داشت، در ارتفاع 2500 متری سطح دریا واقع شده بود. این طولانی‌ترین ماموریت شبیه‌سازی مریخ به شمار می‌رود که در آن فضانوردان باید در انزوا به همکاری و انجام کارهایشان می‌پرداختند.

این ماموریت بخشی مهمی از هر نوع ماموریت واقعی به مریخ به شمار می‌رود زیرا سفر به سیاره سرخحدود شش ماه طول کشیده و فضانوردان باید زمان‌های طولانی را با هم در یک فضای تنگ بگذرانند.

پرفسور کیم بینستد، محقق اصلی این پروژه از دانشگاه هاوایی، اظهار کرد: «ما احساس غرور می‌کنیم که به ناسا در کاهش یا حذف موانع در اکتشافات فضایی طولانی‌مدت کمک کرده‌ایم».

بودجه این ماموریت دانشگاه هاوایی توسط ناسا تامین شده است و سومین ماموریت ساختگی مریخ محسوب می‌شود. ماموریت‌های پیشین چهار یا هشت ماهه بودند. تجربه مشابهی توسط سازمان فضایی اروپا در قطب جنوب و در مسکو انجام شده که فضانوردان با مشکلات خواب و روانی روبرو می‌شدند.

دو ماموریت ساختگی دیگر برای آینده برنامه ریزی شده که قرار است در سال‌های 2017 و 2018 آغاز شوند.

مریخ‌‌نوردی ساختگی تمام شد


پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب