هدف‌گذاری چند از 10 در تابستان

کافی است برای مطالعه‌ی مطالب درسی ابتدا مباحث متنوع را بر اساس نقاط ضعف و قوت خودتان با آرامش و دقت اولویت‌بندی کنید.

هدف‌گذاری چند از 10 در تابستان

یک نکته: یکی از راه‌های صحیح در مطالعه‌ی مباحث درسی برای آمادگی شرکت در کلاس، آزمون‌های برنامه‌ای و کنکور، شروع کردن مطالعه از مطالبی است که قوی‌تر هستید یا علاقه‌ی بیش‌تری به آن‌ها دارید. توجه به این توصیه برای درس خواندن می‌تواند تأثیر قابل توجهی در تثبیت مطالب، سرعت بخشیدن به یادگیری و تقویت تمرکز حواس داشته باشد. حتی به مرور زمان تجربه می‌کنید که علاوه بر ایجاد انگیزش بیش‌تر  برای درس خواندن، توانایی شما در مورد یادگیری مباحث دشوار نیز ارتقای چشمگیری می‌یابد.

یک پیشنهاد: کافی است برای مطالعه‌ی مطالب درسی ابتدا مباحث متنوع را بر اساس نقاط ضعف و قوت خودتان با آرامش و دقت اولویت‌بندی کنید. مباحث قوی‌تر را در اولویت اول و سایر مباحث به ترتیب میزان نقطه‌ی قوت و علاقه، در اولویت بعدی فهرست می‌شوند. در این حالت به‌راحتی می‌توانید بپذیرید مباحثی که در اولویت‌های آخر قرار گرفته‌اند، همان مباحثی هستند که اگر فرصت مطالعه‌ی آن‌ها را نداشته باشید، جزء مطالب حذف‌شده‌ی شما محسوب می‌شوند.

دقیقاً نکته همین‌جاست. می‌توانیم بپذیریم که قرار نیست همه‌ی مباحث مطالعه شوند، بلکه مباحث قوی‌تر را با تکرار و تمرین و حل مثال‌های بیش‌تر تقویت می‌کنیم و این شامل «عمیق‌خوانی» یا «پرخوانی» می‌شود. اگر به کارنامه‌ی نتایج رتبه‌های برتر کنکور مراجعه کنید از درصدهای مربوط به درس‌های آن‌ها این مهم را متوجه خواهید شد که نیازی به 100 درصد زدن درس‌ها برای کسب نتایج منحصربه‌فرد نیست.

یک قانون: با رعایت پیشنهاد مطرح‌شده، این قانون را در ذهنتان نهادینه کنید که «برای موفقیت در کنکور فقط به سؤالاتی پاسخ می‌دهم که مباحث مربوط به آن، جزء نقاط قوت من بوده و از یادگیری آن‌ها مطمئن هستم».

نتیجه: برای شرکت موفقیت‌آمیز در آزمون‌ها لازم نیست به همه‌ی سؤالات مربوط به هر درس، پاسخ بدهید. فقط سعی کنید به سؤالاتی که مبحث درسی مربوط به آن‌ها را طبق اولویت‌بندی، به شکل مناسب خوانده‌اید و نیز از صحیح بودن پاسخ آن‌ها مطمئن هستید، جواب بدهید. این همان موضوعِ چندتا از 10تاست.

یک توصیه‌ی مهم: از تابستان که حجم و تکالیف درسی شما کم‌تر است، توصیه‌ی مربوط به چندتا از 10تا را تمرین کنید و نتیجه‌ی کار را ببینید. مطمئن باشید در طول سال تحصیلی نیز ادامه‌ی این روند باعث تقویت اعتمادبه‌نفس و تثبیت بیش‌تر دانش شما می‌شود.

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب