زمان باقی‌مانده تا شروع مدارس را چه کنیم؟

تعدادی از دانش‌آموزان از ابتدای تابستان طبق برنامه‌ی راهبردی شروع به درس خواندن کرده‌اند و با تنظیم وقت خود بین درس‌های نگاه به گذشته و نگاه به آینده در مسیر درست گام برمی‌دارند و پیشرفت می‌کنند.

زمان باقی‌مانده تا شروع مدارس را چه کنیم؟

تعدادی از دانش‌آموزان از ابتدای تابستان طبق برنامه‌ی راهبردی شروع به درس خواندن کرده‌اند و با تنظیم وقت خود بین درس‌های نگاه به گذشته و نگاه به آینده در مسیر درست گام برمی‌دارند و پیشرفت می‌کنند.

تعداد دیگری از دانش‌آموزان ابتدا با انرژی شروع کرده‌اند ولی نیمه‌ی راه به هر دلیلی نتوانستند ادامه دهند یا دانش‌آموزانی هستند که نتوانسته‌اند شروع کنند. اکنون شاید به این فکر افتاده‌اند که زمان باقی‌مانده تا شروع مدارس را چه کنند!

شرایط این دانش‌آموزان با دانش‌آموزانی که طبق برنامه پیش رفته‌اند کاملاً متفاوت است. مانند تفاوت دانش‌آموزی که از ابتدای سال با برنامه درس خوانده با دانش‌آموزی که شب امتحان شروع به درس خواندن می‌کند.

اهداف پروژه‌ی تابستان مرور درس‌های سال گذشته و پیش‌خوانی درس‌های سال آینده است. با توجه به اهمیت فواصل زمانی بین یادگیری و مرور برای تثبیت هر گونه مطلبی در ذهن در چنین شرایطی اولویت با درس‌های نگاه به گذشته است؛ چون این تابستان آخرین و نیز نزدیک‌ترین بازه‌ی زمانی به سال گذشته است و عدم مرور در این بازه باعث فراموشی 70 درصد مطالب سال گذشته خواهد شد.

در فاصله‌ی زمانی بین دو آزمون زمان‌هایی را به مباحثی که از قبل مانده‌اند و در برنامه‌ی راهبردی نیستند اختصاص دهید تا زمان شروع مدارس مبحث مرورنشده‌ای از سال گذشته نداشته باشید و در آزمون 9 مهر آماده باشید. سعی کنید تا پایان تابستان تمام مطالب سال گذشته را به طور کامل دوره کنید و خلاصه‌ها ونکات مهمی را که در کتاب خودآموزی سال گذشته‌ی خود یادداشت کرده‌ایدبا دقت بخوانید.تست‌های نکته‌دار را مرور کنید و سعی کنید چیزهایی که یاد گرفته‌اید تثبیت کنید. برای اطمینان از تثبیت مطالب درسی حتماً  آزمون‌های سال گذشته یا آزمون‌های تابستان امسال را دوباره کار کنید.

دانش‌آموزانی که در طی سال تحصیلی گذشته درست و دقیق درس خوانده‌اند مطمئناً درس‌های سال گذشته در ذهنشان به‌درستی تثبیت شده است و درس‌هایی که در آن ضعف دارند به‌مراتب به زمان کم‌تری برای مرور نیاز دارند. اگر انجام موارد بالا تمام وقت شما را در فاصله‌ی دوهفته‌ای بین آزمون‌ها نگیرد پس روش مطالعه‌ی شما درست بوده و اکنون می‌توانید وقت باقی‌مانده را صرف پیش‌خوانی درس‌های سال آینده کنید.

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب
خرید کتاب