چگونه به آزمون و امتحان نگاه کنیم؟

هیچ آزمونی تصویر کاملی از توانایی‌ها و استعداد‌های شما نیست؛ بنابراین موفق نشدن در یک آزمون یا امتحان نشان‌دهنده‌ی بی‌استعدادی در همه‌ی زمینه‌ها نیست.

چگونه به آزمون و امتحان نگاه کنیم؟

هیچ آزمونی تصویر کاملی از توانایی‌ها و استعداد‌های شما نیست؛ بنابراین موفق نشدن در یک آزمون یا امتحان نشان‌دهنده‌ی بی‌استعدادی در همه‌ی زمینه‌ها نیست. یکی از دلایل شکست در آزمون‌ها اضطراب است. بهترین راه کاهش این اضطراب آمادگی است. دانش‌آموزانی که با استفاده از دفتر برنامه‌ریزی و کتاب خودآموزی با برنامه‌ی حساب‌شده، خود را برای آزمون آماده می‌کنند کم‌تر اضطراب دارند.

یکی دیگر از جنبه‌های آمادگی برای آزمون، آشنایی است. دانش‌آموزانی که با نوع سؤال، نحوه‌ی پاسخ دادن به آن‌ها، زمان آزمون و مشخصات دیگر آزمون آشنا هستند، آرامش بیش‌تری دارند و بهتر عمل می‌کنند (همگام بودن با برنامه‌ی راهبردی، استفاده از لوح‌های آزمون، آزمون‌های غیر حضوری و کتاب‌هایی که آزمون‌محور هستند مثل کتاب تابستان و...).

والدین می‌توانند با مراجعه به سایت سیتی از طریق وارد شدن به صفحه‌ی اولیا یا صفحه‌ی دانش‌آموز از اطلاعات و اخبار آزمون‌ها مطلع شوند و در فرزند خود امنیت خاطر ایجاد کنند و به او بیاموزند که فکر کردن به نتیجه قبل از آزمون، کار بی‌فایده‌ای است. قبل از آزمون و هنگام شرکت در آزمون خودنگاری آغازین و پایانی را بنویسید و بدانید که تنها وظیفه‌ی شما حداکثر تلاش است؛ بنابراین نتیجه خودبه‌خود به دنبال می‌آید.

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب