تصمیم منطقی

هر زمان تصمیم به انجام کاری می‌گرفتم پدرم از من می‌خواست که دلیل انتخاب و تصمیمم را برایش توضیح بدهم.

تصمیم منطقی

هر زمان تصمیم به انجام کاری می‌گرفتم پدرم از من می‌خواست که دلیل انتخاب و تصمیمم را برایش توضیح بدهم. راستش را بخواهید کار سختی بود و هر دلیلی می‌آوردم پدرم با یک دلیل منطقی‌تر آن را رد می‌کرد. همیشه می‌گفت باید برای تصمیم‌هایت دلیلی داشته باشی که حرف حساب باشد. باید کاری را انجام دهی که سراسر سود و فایده باشد.

بعد از اولین آزمون به عنوان اولین تکلیف باید تمام نکات مهم آزمون را وارد کتاب خودآموزی می‌کردم؛ اما پدرم اجازه نداد و گفت اول دلیلش را از پشتیبانت بپرس بعد بنویس. خیلی هیجان‌زده بودم و می‌خواستم خیلی زود برای آزمون بعد آماده شوم اما باید قبل از آن پدرم را قانع می‌کردم.

روز حضور پشتیبانم به کانون رفتم و سؤال پدر را از ایشان پرسیدم. پشتیبانم از اصل تکرار، تمرین و مرور در آزمون‌های کانون گفت و این‌که مباحث به صورت دوره‌ای در آزمون‌ها تکرار می‌شود و رفع مشکلات هر آزمون راهی برای پیشرفت در آزمون‌های بعدی است. از طرفی گاهی راه‌حل‌هایی که در پاسخ‌نامه آزمون نوشته شده بسیار آسان‌تر از روش ماست.

درواقع با تکمیل کتاب خودآموزی در هر زمانی قدم بعدی خود را تضمین کرده‌ایم. البته به این شرط که روش صحیح استفاده از آن را بدانیم.

روش من و پشتیبانم این گونه است:

تمام سؤال‌هایی که نکته‌ی جدید و جالبی برایم دارد، سؤال‌هایی که نتوانستم پاسخ دهم یا پاسخ اشتباه داده‌ام همراه با راه‌حل و توضیح کامل می‌نویسم. در بالای هر صفحه تاریخ آزمون را وارد می‌کنم. بعد در برنامه‌ی ‌راهبردی، آزمون‌های موازی یا مشابه را مشخص می‌کنم و قبل از هر آزمون، نکته‌های آزمون مشابه قبلی را مرور می‌کنم. با این روش با یک تیر دو نشان می‌زنم؛ هم نکته‌های جدید را یاد می‌گیرم و هم تعداد غلط‌هایم کم‌تر می‌شود.

این اولین بار بود که خیلی راحت پدرم را قانع کردم؛ چون به قول خودش حرف حساب جواب ندارد.

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب