پرسش، پاسخ، پیشرفت (9)

برای تسلط بر درس علوم سال قبل در تابستان چه‌کار کنم؟

پرسش، پاسخ، پیشرفت (9)

محمدعلی یوسفی

آیا استفاده از آزمون غیر حضوری در فاصله‌ی دو آزمون به رشد تراز کمک می‌کند؟

اگر دانش‌آموز بعد از یک هفته مطالعه در روز جمعه قبل از آزمون، آزمون غیر حضوری را تمرین کند متوجه خواهد شد که در هفته‌ی اول چه قسمت‌هایی از کتاب را خوب مطالعه یا تمرین نکرده است؛ بنابراین در هفته‌ی دوم با توجه به آزمون غیر حضوری و نتیجه‌ی آن می‌تواند اشکالات خود را برطرف کند تا در روز امتحان عملکرد بهتری داشته باشد. این روند کمک بسیار خوبی به رشد تراز خواهد کرد.


اعظم عابدینی

آیا در تابستان هم لازم است آزمون‌ها را تحلیل کنیم؟

آزمون بدون ارزیابی کاری نیمه‌تمام است. اگر آزمون‌ها را ارزیابی نکنید، هیچ تأثیری در پیشرفت روند کاری خود احساس نخواهید کرد. بررسی آزمون‌ها باعث می‌شود با شیوه‌ی صحیح مطالعه آشنا شوید. اگر آزمون‌ها را بررسی نکنید متوجه اشتباهات خود نخواهید شد. اگر سؤالی را اشتباه جواب بدهید و آن را بررسی نکنید جواب سؤال همیشه به عنوان جواب درست در ذهنتان ثبت می‌شود.


ساهره کدیور

برای تسلط بر درس علوم سال قبل در تابستان چه‌کار کنم؟

گام اول، مرور کتاب درسی سال گذشته به صورت مفهومی است. استفاده از کتاب خودآموزی سال گذشته و حل تمرین‌های مربوط به درس علوم سال گذشته در کتاب تابستان می‌تواند مکمل خوبی برای فعالیت‌های اولیه‌ی دانش‌آموزان سخت‌کوش در این درس باشد. حتماً به نقاط ضعفی که در طول سال تحصیلی داشته‌اید نگاه ویژه‌تری داشته باشید.


حسینی

کتاب جامع در تابستان برای هنرستانی‌ها تا چه حد می‌تواند مفید باشد؟

اهمیت آزمون تابستان برای هنرستانی‌ها این است که می‌توانند یک جمع‌بندی کلی از سال دوم داشته باشند؛ چون مقداری از مباحث کنکور از درس‌های سال دوم است. هنرستانی‌ها می‌توانند با کتاب جامع مختص رشته‌ی خود به‌خوبی به تسلط کافی بر درس‌های اختصاصی برسند. این کتاب شامل خلاصه‌‌‌درس و سؤالات تشریحی و تستی منطبق با درخت دانش است. از ویژگی‌های دیگر این کتاب بیان نکات مهم و کلیدی کتاب درسی و پاسخ تشریحی کامل آن‌هاست و در خلال پاسخ تشریحی نکات ریز آموزشی بیان شده است. با توجه به ضریب 15 درس‌های اختصاصی، اگر دانش‌آموز در تابستان مطالب سال دوم را از کتاب جامع مطالعه کند، در طول سال تحصیلی زمان بیش‌تری برای یادگیری درس‌های سال سوم خواهد داشت که سهم و ارزش سؤالی بیش‌تری در کنکور دارند.

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب