«غار نمکدان» جهانی می‌شود

به گزارش خبرنگار جام جم آنلاین از هرمزگان و به نقل از روابط عمومی منطقه آزاد قشم، عبدالجواد کمالی در جمع خبرنگاران گفت: این دوره آموزشی هفتم مهر ماه امسال با هدف آشنایی با اصول و مبانی غارنوردی و لیدر

«غار نمکدان» جهانی می‌شود

به گزارش خبرنگار جام جم آنلاین از هرمزگان و به نقل از روابط عمومی منطقه آزاد قشم، عبدالجواد کمالی در جمع خبرنگاران گفت: این دوره آموزشی هفتم مهر ماه امسال با هدف آشنایی با اصول و مبانی غارنوردی و لیدری در غار نمکدان قشم به طول بیش از 6 هزار و 550 متر با حضور شماری از غارنوردان نقاط مختلف ایران برگزار می شود.

وی افزود: شرکت کنندگان در این دوره تخصصی، صبح روز هفتم مهر ماه در سالن مرکز بین المللی رشد قشم از آموزش اصولی غارنوردی که توسط اساتید غارنورد فدراسیون کوه نوردی و صعودهای ورزشی ایران و همچنین صاحب نظران غارشناس و زمین شناسی ارائه می شود، بهره خواهند برد.

به گفته مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم، بازدید از طولانی ترین غار نمکی جهان در قشم و استفاده از آموزش های عملی نیز از ویژه برنامه های عصر روز هفتم مهر ماه برای شرکت کنندگان در این نشست علمی می باشد.

وی با اعلام اینکه برای موفقیت در عرصه گردشگری باید کارها به صورت تخصصی پیگیری شود، اظهار امیدواری کرد که راهنمایان گردشگری قشم با شرکت در دوره های آموزش تخصصی، بیش از پیش با فرآیند زمین شناسی در این منطقه آشنا شوند.

کمالی ادامه داد: متاسفانه تاکنون ظرفیت های مهم گردشگری قشم از جمله معتبرترین غار نمکی جهان در این جزیره به صورت تخصصی مورد توجه قرار نگرفته و راهنمایان باید با کسب اطلاعات دقیق و علمی از این پدیده مهم زمین شناسی، دانش خود از این ژئوسایت مهم تنها ژئوپارک خاورمیانه در قشم را در اختیار گردشگران قرار دهند.

بنا به این گزارش، مسئولان سازمان منطقه آزاد قشم تلاش گسترده ای را برای ثبت جهانی طولانی ترین غارنمکی جهان آغاز کرده اند و تاکنون چندین کارگاه تخصصی از جمله کارگاه تخصصی غار نمکی قشم با همکاری انجمن غار و غارشناسی ایرانیان، دانشگاه علوم و تحقیقات شیراز، دانشگاه چارلز جمهوری چک و انستیتو زمین شناسی آکادمی علوم جمهوری چک در این منطقه برگزار شده است.

جزیره قشم با یکهزار و 500 کیلومتر مربع وسعت به عنوان بزرگترین جزیره خلیج فارس در جنوب ایران از ظرفیت های مهم و فراوان در صنعت گردشگری برخوردار است که طولانی ترین غار نمکی جهان در کنار جنگل دریایی حرا، سایت تخم گذاری لاک پشت های پوزه عقابی، دره ستاره ها، تنگه چاهکوه، بام قشم، دره تندیس ها، جزایر ناز، خلیج دلفین ها، غارهای خوربس، قلعه پرتغالی ها، چاه های تلا و بادگیرهای لافت بخشی از ظرفیت های این حوزه در جزیره قشم می باشد.


منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب