نقشه راه ملی گیاهان دارویی رونمایی شد

در حاشیه سومین جشنواره گیاهان دارویی و طب سنتی ایران نقشه راه اجرایی سازی صنعت ملی گیاهان دارویی و طب سنتی رونمایی شد.

در حاشیه سومین جشنواره گیاهان دارویی و طب سنتی ایران نقشه راه اجرایی سازی صنعت ملی گیاهان دارویی و طب سنتی رونمایی شد.

به گزارش خبرنگار مهر، سومین جشنواره گیاهان دارویی و طب سنتی ایران امروز با حضور معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری و وزیر جهاد کشاورزی افتتاح شد.

در حاشیه این جشنواره نقشه راه اجرایی سازی صنعت ملی گیاهان دارویی که با همکاری وزارت کار، وزارت بهداشت، پژوهشکده گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی، جهاد کشاورزی، ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی، وزارت صنعت و وزارت علوم تدوین شده، رونمایی شد.

تدوین مبنایی و ارزش های بنیادی، بررسی و تحلیل عوامل داخلی و خارجی، تدوین چشم انداز، تعیین اهداف و سیاست هایس راهبردی، انتخاب راهبردها و اولویت ها، تدوین برنامه عملیاتی، اقدامات و پروژه ها، تدوین نظام ارزیابی، نظارت، رصد و پایش از محورهای نقشه راه گیاهان دارویی به شمار می رود. همچین از اهداف این نقشه راه می توان به انسجام‌بخشی، هم افزایی، همگرایی و ایجاد وفاق میان دستگاه های اجرایی، آموزشی و پژوهشی برای تعیین اولویت ها و ... اشاره کرد.

در نقشه راه گیاهان دارویی توسعه کشت گیاهان دارویی به میزان ۵۰۰ هکتار، دستیابی به رتبه اول علم و فناوری و صادرات دانش بنیان در منطقه و جهان اسلام، کاهش سطح بهره برداری مستقیم از رویشگاه های طبیعی گیاهان دارویی از ۹۰۰ هزار هکتار به ۲۰۰ هکتار هکتار و ... اشاره شده است.

منبع :

پشتیبانی و مشاوره انتخاب رشته کنکور 96
در رشته دلخواهتان با چه رتبه ای قبول می شوید ؟
پاسخ به سوالاتی درباره انتخاب رشته دانشگاه آزاد، ظرفیت مازاد ، شهریه ها ، پذیرش صرفا با سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد ، نحوه چیدمان رشته ها ، رشته های بدون کنکور و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب