با بومی‌سازی دانش، کویر را هم می‌توان قابل کشت کرد

معاون علمی و فناوری رییس‌جمهور با تاکید بر استفاده از دانش بومی برای حل معضلات کشور گفت: با استفاده از دانش تولیدشده در کشور می‌توانیم اراضی غیرقابل کشت را قابل کشت کنیم.

با بومی‌سازی دانش، کویر را هم می‌توان قابل کشت کرد

به گزارش ایسنا، دکتر سورنا ستاری روز دوشنبه، 15 شهریورماه در مراسم افتتاحیه سومین نمایشگاه و جشنواره ملی گیاهان دارویی، فرآورده‌های طبیعی و طب سنتی با اشاره به پتانسیل‌های موجود در کشور در حوزه گیاهان دارویی افزود: متاسفانه ما از داشته‌های طبیعی به خوبی بهره‌برداری نمی‌کنیم؛ چراکه مشاهده می‌شود با کاهش 10 تا 15 درصدی بارش‌ها تصور می‌کنیم دنیا به آخر رسیده است.

وی با تاکید بر کاربردی کردن دانش بومی کشور خاطرنشان کرد: ما با استفاده از این دانش می‌توانیم اراضی غیر قابل کشت‌ مانند کویر را قابل کشت کنیم؛ ضمن آنکه میزان بارش‌ها را افزایش دهیم.

ستاری یادآور شد: با دستاوردهایی که کشور در حوزه فناوری‌های نوین دارد، قطعا قادر خواهیم بود تا در هر شرایط آب و هوایی اقدام به کشت به‌ویژه کشت دیم گیاهان کنیم.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب