کدام پاسخ را می‌پسندید؟ یک سؤال، 3 پاسخ- 15 شهریور 95

بیش‌تر اوقات دیدن و خواندن پرسش‌های دیگران، خود، از مطالعه‌ی چندین صفحه‌ی متن اثرگذارتر است...

کدام پاسخ را می‌پسندید؟ یک سؤال، 3 پاسخ- 15 شهریور 95

یک سؤال، 3 پاسخ

بیش‌تر اوقات دیدن و خواندن پرسش‌های دیگران، خود، از مطالعه‌ی چندین صفحه‌ی‌ متن اثرگذارتر است. آدم را به فکر فرو می‌برد، ذهن را می‌پروراند، زبان را به گردش درمی‌آورد و قلم را به حرکت وامی‌دارد! این صفحه متعلق به همه‌ی دانش‌آموزان و مشاوران است؛ همه‌‌ی کسانی که دوست دارند بپرسند و همه‌ی کسانی که جواب‌های‌شان راهی است برای عمیق‌تر شدن و درک بیش‌تر مسئله. برای همین، چه دانش‌آموز باشید چه مشاور و پشتیبان، در این‌جا، هم می‌توانید بپرسید هم می‌توانید یاد بگیرید.


مدرسه‌ی ما از 15 شهریور، سال تحصیلی را شروع می‌کند. برای ایجاد تعادل بین مدرسه و آزمون‌ها چه‌کار کنم؟

پاسخ 1- برنامه‌ی مدرسه و آزمون ناهماهنگی با هم نخواهند داشت. این‌که مدرسه‌ی شما از 15 شهریور شروع می‌شود باعث می‌شود درس‌ها را زودتر مطالعه کنید. اولویت را به مدرسه بدهید و طبق برنامه‌ی مدرسه درس بخوانید. آزمون‌ها هم به دنبال برنامه‌ی مدرسه خواهد بود؛ بنابراین اگر شما با برنامه‌ی مدرسه درس‌ها را خوب یاد بگیرید، می‌توانید در آزمون‌ها هم نتیجه‌ی قابل قبولی را کسب کنید؛ ضمن آن‌که آزمون‌ها برای شما حالت بازیابی و نیز دوره‌ی مطالب را خواهند داشت.

محمد کتابدار

پاسخ 2- مهم‌ترین اصل برای شما توجه به حفظ آرامش است. برای این‌که دچار سردرگمی و آشفتگی نشوید حتماً برنامه‌ی مدرسه‌ی خود را در اولویت قرار دهید. ضمن این‌که برنامه‌ی تابستان دو قسمت دارد: نگاه به آینده و نگاه به گذشته. شما برای پاسخ‌‌گویی به سؤال‌های نگاه به گذشته (که مربوط به سال قبل شماست)، مشکلی نخواهید داشت و با کمی تمرین و مرور‌ می‌توانید به‌خوبی به سؤال‌ها پاسخ دهید. اگر عدم ناهماهنگی جزئی هم بین برنامه‌ی مدرسه‌ی شما و آزمون‌ها (که منطبق بر برنامه‌ی آموزش و پرورش است) وجود داشته باشد به مرور برطرف خواهد شد.

فرناز طالبی

پاسخ 3- در تک‌آزمون پروژه‌ی اول صرفاً به مطالب سال گذشته خواهید پرداخت و این یعنی با آرامش، آزمون‌های سال را آغاز خواهید کرد. در آزمون پایانی پروژه‌ی 3 و دو آزمون پروژه‌ی 4، در پایان نیم‌سال اول، نگاه جامعی به همه‌ی مطالب این نیم‌سال خواهید داشت که در آن، تعادل بین پیشروی آزمون‌ها و میزان تدریس مطالب برقرار است. پیشنهاد می‌کنم برای داشتن تعادل بهتر در طول پروژه‌های 2 و 3، در درس‌هایی که از محدوده‌ی آزمونی جلوتر هستید ابتدا چند تست استاندارد حل کنید تا میزان یادآوری مطالب و اولویت‌های مهم برای مرور دقیق، بهتر مشخص شود. با این کار، هم مهم‌ترین اصل در تعادل (اولویت‌بخشی به مدرسه) را رعایت کرده‌اید و هم برای آزمون‌ها با یک استراتژی هوشمندانه به مطلوب‌ترین شکل آماده شده‌اید.

حسام زینی

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب