حراج آنلاین ربات ۵۰ ساله آپولو

همشهری آنلاین نوشت: پیش از آنکه ناسا انسان را به ماه بفرستد،برای آزمایش لباس‌های فضانوردی مورد استفاده در ماموریت‌های آپولو از یک روبات انسان‌نما استفاده کرد و اکنون پس از ۵۰ سال این روبات به حراج گذا

حراج آنلاین ربات ۵۰ ساله آپولو

همشهری آنلاین نوشت: پیش از آنکه ناسا انسان را به ماه بفرستد،برای آزمایش لباس‌های فضانوردی مورد استفاده در ماموریت‌های آپولو از یک روبات انسان‌نما استفاده کرد و اکنون پس از ۵۰ سال این روبات به حراج گذاشته شده‌است.

براساس گزارش اسپیس، پس از گذشته سال‌ها قرار است این روبات در حراجی آنلاینی 10 روزه به فروش برسد. این حراجی از 15 سپتامبر آغاز خواهد شد. به گفته مدیر حراجی RR تنها دو نمونه از این روبات‌ها ساخته شده‌است که یکی از آنها در اختیار پایگاه هوایی اسمیتسونیان است.

حراج آنلاین ربات ۵۰ ساله آپولو

پروژه آدمک مفصل‌دار متحرک از 22 می 1963 تا 31 جولای 1965 توسط موسسه پژوهشی شیکاگو اجرا شد و در نتیجه این دو روبات ساخته شدند که از توانایی نمایش دادن 35 حرکت انسانی برخوردار بودند. این روبات به حسگرهایی مجهز بود که هریک به مفاصلی وصل بودند تا فشاری که لباس فضایی به بدن وارد می‌آورد را محاسبه کنند. از این روبات برای جمع‌آوری داده‌های کمی با هدف بهبود لباس‌های فضایی استفاده می‌شد. البته به شرطی که به لباس آسیبی وارد نمی‌آورد.

حرکت این آدمک روباتیک به واسطه دیسک‌های هیدرولیکی میسر بود که نیروی آنها توسط روغنی تامین می‌شد که در میان سیستمی از لوله‌های پلاستیکی در جربان بود و از آنجایی که مفاصل روبات حرکت می‌کرد،‌این لوله‌های نایلونی تحت فشار قرار می‌گرفتند و روغن از آنها نشت می‌کرد. از این رو این روبات‌ها هرگز مورد استفاده قرار نگرفتند زیرا ارزش لباس‌های فضایی بیشتر از این بود که آدمکی فلزی آن را تخریب کند. با اینکه راه‌حل‌های مختلفی برای رفع این مشکل ارائه شد،‌اما هیچ‌یک مورد استفاده قرار نگرفت و ناسا این پروژه را تعطیل کرد.

این روبات 104 کیلوگرمی که از قدی قابل تنظیم برخوردار است، از بدنه‌ای آلومینیومی برخوردار است که سر از جنس فایبرگلاس روی آن قرار گرفته‌است. روبات به حراج گذاشته‌شده یک ساعد و مچ ندارد،‌دچار سائیدگی و آسیب‌های متعدد شده و سیم‌کشی آن نیز آسیب دیده‌است. قیمت اولیه این روبات از جانب حراجی 80 هزار دلار تعیین شده‌است.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب